Cztery ulubione słowa Witolda Szmańdy to: dieta, detox, fitness i spa. A co jest jego zdaniem najgorsze dla zdrowego trybu życia? Stylowy Mężczyzna Sierpnia wylicza:

Grzech 7. Dieta na ratunek . Zaczynasz ją stosować dopiero wtedy, jak chcesz schudnąć albo pojawiają się problemy ze zdrowiem. Tymczasem zbilansowana i zdrowa dieta powinna stać się twoim nowym stylem życia. Bo na zdrowie trzeba sobie zapracować.

Grzech 6. Jeden sport . Bardzo dobrze, że na przykład biegasz, ale nie koncentruj się tylko na jednej formie aktywności fizycznej. Ćwicz nawet codziennie (niektórzy radzą ćwiczenia 3 razy w tygodniu), ale miksuj sporty. Jednego dnia biegaj, drugiego wybierz się na rower, trzeciego poćwicz na siłowni, czwartego zrób ćwiczenia rozciągające wraz z brzuszkami itd.

Grzech 5. Za mało warzyw, za dużo owoców . W ogóle na naszych talerzach jest nieproporcjonalnie za mało warzyw w porównaniu do mięsa czy ryżu - warzywa oczyszczają i alkalizują organizm. Nie doceniamy soków warzywnych.

Grzech 4. Nie doceniamy ziół. Dobrze, żeby były nie przyprawą, ale ważnym składnikiem potraw. Oczyszczają organizm, wspomagają układ trawienny, dostarczają mikro i makroelementów, a także nadają jedzeniu kolor, zapach i smak. Polecam herbaty z mieszanki ziół.

Grzech 3. Mieszanie węglowodanów i białek . Jak jesz mięso to ryż/makaron zastąp warzywami. Nie kończ posiłku deserem, zostaw go na tea time. "Ludzie jedzą jak świnie, wszystko z jednego koryta".

Grzech 2. Za mało oliwy, za dużo węglowodanów. Łyżka oliwy z oliwek z sokiem z cytryny świetnie oczyszcza nasz organizm i na długo dostarcza energii. Nawet 3-5 łyżek dziennie olejów roślinnych to nie za dużo. Ograniczmy węglowodany, bo właśnie przez nie tyjemy.

Grzech 1. Zbyt ekstremalnie podchodzimy do diety i ćwiczeń . Zbilansowany i umiarkowany sport oraz odżywianie muszą stać się naszym lifestyle, gdyż tylko to pozwoli nam na zachowanie młodości, piękna i dobrego samopoczucia! Ekstremalne sporty, maraton, triathlon oraz ekstremalna dieta czy ekstremalne oczyszczanie organizmu mogą nam nie wyjść na zdrowie.

Trener gwiazd zdradził nam, nad czym pracuje z Bachledą-Curuś, Weroniką Rosati i Izą Miko

Opracowała Angelika Swoboda