Powracające trendy

Współcześni projektanci wiele inspiracji czerpią z przeszłości, dlatego tak wiele projektów może być bliźniaczo podobnych do tych, które już kiedyś gościły na salonach. Świetnym przykładem mogą być płaszcze męskie z dwoma rzędami guzików, sięgające kolana, które Hugo Boss zaprojektował specjalnie dla niemieckiego SS. Zanim kupisz coś, co wydaje się być "nowością", najpierw lepiej przejrzyj szafę ojca lub dziadka, bo istnieje szansa, że wyszperasz z dna szafy coś extra zupełnie za darmo!

Igłą i nicią

Masz w szafie stare szerokie spodnie od garnituru, które ciągle leżą ci na tyłku jak ulał, ale wyglądają jak z innej epoki? Zamiast kupować nowe - znajdź krawcową, która za niewielkie pieniądze zwęzi niemodne spodnie, a przy okazji dopasuje je do twojej sylwetki. Za taką usługę zapłacisz około 40 złotych, a z pewnością nikt inny nie będzie miał takiego samego modelu w szafie. Moda to przecież również umiejętność dopasowania trendów do siebie samego.

Second life

Drugie życie ubrań nadawane jest im najczęściej w second-handach. Oprócz tego, że znajdziemy tam wiele ubrań do małych poprawek krawieckich, to obecnie takie sklepy mają coraz więcej zupełnie nowych rzeczy, które często pochodzą ze sklepów z Wielkiej Brytanii czy krajów skandynawskich. Co prawda mogą pochodzić ze starszych kolekcji, nie musi to jednak oznaczać, że nie będą już trendy. Jeśli masz więcej czasu - spytaj znajomych, czy znają jakieś dobre second-handy i wybierz się z kimś na wspólne poszukiwanie wyjątkowo tanich ciuchów.

Zakupy online

Nie od dziś wiadomo, że w sieci możemy znaleźć takie same rzeczy, jak stacjonarnie w promocyjnych cenach. Jeśli wiemy, czego poszukujemy - tym łatwiej. Wystarczy już tylko znaleźć kupon rabatowy, który umożliwi nam zakup wybranych przez nas ubrań w niższej cenie. Możemy skorzystać np. z AleRabat.com , gdzie po wpisaniu nazwy sklepu online wyświetlą nam się wszystkie dostępne w nim kody rabatowe i promocje, a po kilku kliknięciach rabat naliczy się sam. Często znajdziemy rabaty sięgające nawet 70%! Nam pozostaje cieszyć się nowymi ubraniami w niższej cenie.

Szał wyprzedaży!

Sezonowe wyprzedaże to prawdziwa gratka dla modomaniaków. W okresach wymiany kolekcji w sklepach robi się prawdziwe szaleństwo zakupowe. Najbliższa wyprzedaż sezonowa na dobre zacznie się zaraz po Świętach Bożego Narodzenia, więc warto uzbroić się w cierpliwość i walczyć o wymarzone jeansy aż do rozlewu krwi. Dla mniej wytrwałych - lepiej przyjść do galerii jakieś dwa tygodnie później, kiedy rabaty są jeszcze wyższe, a konkurencja wśród kupujących mniejsza. My jednak polecamy szturm na sklepy online, bo większość z nich i tak gwarantuje darmowy zwrot, gdyby któraś z rzeczy nie pasowała, a możemy dzięki temu uniknąć dantejskich scen w sklepach stacjonarnych.

Niech wygra rozsądek

Jeśli wiesz, że twój kolejny modowy wybryk będzie czymś, co założysz na siebie dwa razy - przemyśl, czy warto wydać na to pieniądze. Zanim kupisz coś, na co napaliłeś się w sklepie - sprawdź np. na AleRabat.com , czy nie znajdziesz kuponu rabatowego, który pozwoli ci kupić tę rzecz taniej. Przed zakupem kolejnego nowego płaszcza za ponad 600 złotych - przeszukaj szafę swojego dziadka, bo możesz tam znaleźć bardzo podobną rzecz. Pamiętajmy, że modą należy się bawić i wyciągać z niej to, co najbardziej się nam podoba i to, w czym najlepiej wyglądamy.