Tegoroczny Rajd Dakar wystartował 3 stycznia. Zawodnicy, dzień pod dniu, pokonują właśnie trasę w Arabii Saudyjskiej, liczącą 7,5 tys. kilometrów.  Ich zmagania śledzić można do połowy miesiąca. Kolejny rok z rzędu Partnerem Technicznym rajdu jest  polska marka odzieżowa Diverse.

W 2019 roku marka Diverse, jako pierwsza w historii marek odzieżowych i pierwsza polska firma, oficjalnie rozpoczęła współpracę z organizatorem rajdu Dakar - Amaury Sport Organization (ASO), tym samym zostając sponsorem zespołu Duust Rally Team. W tegorocznym rajdzie marka została partnerem Arkadiusza Lindnera, zwycięzcy jednego z etapów 2019 w kategorii quad. Diverse wspiera także najmłodszego polskiego zawodnika Duust.co and Diverse Extreme Team – Konrada Dąbrowskiego, który w Rajdzie Dakar startuje po raz pierwszy, w kategorii motocykle.

materiały Diversemateriały Diverse fot. Paweł Fabjański, http://fabjanski.com/

Po zwycięstwo w ubraniach Diverse

W ramach współpracy partnerskiej przy Rajdzie Dakar, Diverse tworzy dedykowaną kolekcję DEXT DAKAR, a także zapewnia ubrania pracownikom technicznym organizatora rajdu oraz członkom bardzo silnych teamów: Duust.co and Diverse Extreme Team oraz Monster Energy Honda Team, który jest zwycięską drużyną Dakaru 2020. Cały zespół rajdowy Hondy, w składzie Ricky Brabec, José Ignacio Cornejo, Kevin Benavides i Joan Barreda ukończył ostatnią edycję Dakaru, a Ricky Brabec przeszedł do historii, nie tylko odnosząc zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, ale także stając się pierwszym Amerykaninem, który wygrał ten prestiżowy rajd. Nie tylko Monster Energy Honda Team docenia ubrania Diverse za ich jakość i wyjątkowy design. Klimat Dakaru może poczuć także każdy z nas, dzięki kolekcji DEXT DAKAR, oznakowanej logotypem rajdu.

materiały Diversemateriały Diverse fot. Paweł Fabjański, http://fabjanski.com/

Diverse posiada wyłączną licencję na projektowanie oraz dystrybucję odzieży i akcesoriów sygnowanych znakiem Dakar. Polska marka jest także jedyną marką odzieżową, która sprzedaje swoje produkty podczas rajdu.

Wygoda na pierwszym miejscu

Najnowsza kolekcja DEXT DAKAR to prawie 100 produktów  dedykowanych mężczyznom, kobietom oraz dzieciom. Kolekcja utrzymana jest w kolorystyce czerni, czerwieni i bieli. Na całość składają się wygodne t-shirty, koszulki polo, bluzy, kurtki, kamizelki i spodnie. Nie zabrakło dodatków, takich jak czapki, plecaki, paski, saszetki i portfele. Wzrok na ubraniach przyciąga logo Dakaru, a na t-shirtach dodatkowo zdjęcia z rajdów. Kolekcję docenią szczególnie osoby, którym zależy na wysokiej jakości wykonania oraz sportowych stylizacjach.

materiały Diversemateriały Diverse fot. Paweł Fabjański, http://fabjanski.com/

Diverse w tym roku zaskoczyło fanów Dakaru jeszcze bardziej, włączając do kolekcji modele premium –  DEXT DAKAR VIP. Modele z limitowanej kolekcji premium doskonale oddają rangę prestiżowego wyścigu. Wszystkie utrzymane są w czarnej kolorystyce oraz wzbogacone o akcenty i aplikacje w kolorze złota. Na całość składa się 16 produktów przeznaczonych dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Uwagę przykuwa szczególnie skórzana kurtka z miękkiej skóry jagnięcej z fakturowaną, złotą podszewką. Występuje ona w wersji damskiej oraz męskiej. W kolekcji znajdziemy także bluzy, t-shirty, spodnie oraz akcesoria, takie jak: czapki, plecaki czy saszetki. Wszystkie utrzymane są w sportowym, ale jednocześnie eleganckim stylu. Każdy z nich ozdobiony jest złotym logotypem Rajdu Dakar.

Kolekcję premium można dowolnie łączyć z modelami z DEXT DAKAR, tworząc ulubione zestawy. Dzięki nim można przez cały rok akcentować zamiłowanie do ekstremalnych wyścigów, czekając na kolejne zmagania ulubionych zespołów.

materiały Diversemateriały Diverse fot. Paweł Fabjański, http://fabjanski.com/