Co to Primark?

Jest to irlandzka sieć z odzieżą, znana na Wyspach Brytyjskich, w Hiszpanii czy w Niemczech - najbliższy ich sklep znajduje się w Berlinie. Ich sklepy zawsze są bardzo duże - znacznie większe od H&M czy polskiego Reserved. Znakiem rozpoznawczym Primarka zawsze były niskie ceny - jeszcze kilka lat temu t-shirt potrafił kosztować dwa funty (ok. 10 zł), spodnie 10 funtów (40 zł). W wielu sklepach przed wejściem ustawiano barierki, by regulować liczbę klientów - ochroniarze przy wejściu pilnowali, by nie było tłumów (przykładem niech będzie belgijski sklep w ścisłym centrum).

Primark a jakość

W Irlandii, skąd firma pochodzi, ich marka nazywa się "Penneys". Wśród Polonii krążył dowcip, że przybywający na wyspę Polacy dzielą się na "penisowców" i "popenisowców". Ci pierwsi zaopatrują się w odzież wyłącznie w tej sieci, zachłyśnięci niskimi cenami. Ci drudzy już rezygnują z tamtejszych ubrań ze względu na ich niską jakość. W rzeczywistości jakość Primarka jest porównywalna do konkurencji w segmencie.

Primark w Polsce

Jak nieoficjalnie poinformował "Puls Biznesu" sieć planuje otwarcie czterech sklepów. Trwają negocjacje z pierwszymi galeriami handlowymi - ponoć jedną z nich jest budowana przez Echo Investment Galeria Młociny w Warszawie. W Krakowie sklep miałby powstać w miejscu po jednym z marketów budowlanych.