Okładka magazynu LOGO, sierpień 2018 r.Okładka magazynu LOGO, sierpień 2018 r. Magazyn LOGO

Co w numerze?

1. "Każda moja aktywność na gruncie zawodowym była motywowana jedną rzeczą: mam jakąś potrzebę, której rynek nie do końca jest w stanie zaspokoić. A jeśli ja mam taką potrzebę, to istnieje prawdopodobieństwo, że inni też ją mają. I tak było" - swój przepis na sukces zdradza Radek Kotarski, bohater okładkowy LOGO.

2. Gwiazdki Michelin dostaje się za jakość dań. Sztućce symbolizują jakość i wygodę restauracji. Bywają restauracje, które mają komplet gwiazdek, a tylko jeden komplet sztućców. W LOGO bardzo wnikliwie przypatrujemy się słynnemu przewodnikowi Michelin.

3. Mizeria to, zdaniem szefa kuchni restauracji Senses, kapsułka, która wygląda jak pralina z kolekcji belgijskich czekoladek. Wewnątrz twardej skorupy o konsystencji i wyglądzie zmrożonej białej czekolady zamknięto mieszankę maślanki i esencji koperkowej, na górze ustrojono ogórkiem i kawiorem syberyjskim. Byliśmy w polskiej restauracji Senses z gwiazdką Michelin.

4. „Co dostała głuchoniema dziewczynka pod choinkę? Raka!” - taki dowcip zaserwował podczas gali rozdania Złotych Globów Caitlyn Jenner. O meandrach trudnego humoru pisze w swoim felietonie Mikołaj Lizut. 

5. Wielu twardzieli, pomimo szalejących żywiołów, będzie próbowało przetrwać na plaży. Inni będą szukali pocieszenia w tradycyjnej kuchni polskiego wybrzeża. Jednak ile można zjeść kebabów, hamburgerów i pizzy? Wrażenia ze swojego pobytu nad polskim morzem w niepogodę opisał w felietonie Radek Kotarski.

6. Wydaje się, że foodtruck to biznes dla osób niezależnych, ceniących poczucie wolności, trochę nomadów, a trochę hipisów. Nic bardziej mylnego, jak się okazuje. O polskim biznesie foodtrucków piszemy w sekcji „Temat numeru”.

Grzegorz Klos portretGrzegorz Klos portret #fot. Jakub Wodek / Agencja Wyborcza.pl

7. To ciekawe, jak ciekawie można opowiadać o wołowinie. Znaleźliśmy odpowiednich rozmówców. I po przeczytaniu tego wywiadu z sierpniowego LOGO, wołowina nie będzie kryła przed Tobą żadnych tajemnic. Polecamy!

8. My, Europejczycy, mamy słabe pojęcie o Ameryce Łacińskiej. Dla nas każdy kraj w tamtej części świata wydaje się być krainą pełną roztańczonych ludzi na kolonialnych starówkach, faweli, karteli narkotykowych, kobiet z krągłymi pośladkami i macho w obcisłych T-shirtach, którzy marzą, by wyemigrować na Florydę. Otóż nie. Chille to dokładne zaprzeczenie tych wyobrażeń. Jak jest na tym końcu świata (albo początku)?

9. Pięć milionów dolarów czeka. Wystarczy pomóc policji odnaleźć „Koncert” Vermeera i „Burzę na Jeziorze Galilejskim” Rembrandta. Obrazy są częścią skradzionej kolekcji. Co jeszcze zostało skradzione i „wystarczy” poszukać, by zostać milionerem?

Magazyn LOGOMagazyn LOGO Magazyn LOGO

10. "Widok dwóch facetów w maskach cerujących ludzką wątrobę jest surrealistyczny" - relacjonuje nasz wysłannik, który na potrzeby numeru sierpniowego asystował w przeszczepie. Uwaga: to materiał dla osób o mocnych nerwach.

11. - Jeden z moich klientów nie opuszcza nawet siedziby firmy, tylko umawia się na lunchowy oral w samochodzie zaparkowanym w podziemnym parkingu. Wraca po tym do pracy naładowany adrenaliną, z poczuciem, że jest największym ogierem w okolicy – o tym, dlaczego mężczyźni korzystają z usług prostytutek opowiada seksuolog, dr Andrzej Gryżewski.

Magazyn LOGOMagazyn LOGO Albert Zawada

12. Do piłki plażowej trafiają piłkarze, którzy lubią robić przewrotki. Ta technika w plażówce to norma. Co jeszcze jest normą w piłce nożnej na piasku? Sprawdziliśmy to na własnej skórze.

13. Nie tylko pionowe, lecz także bezprzewodowe. Właśnie takie odkurzacze sprzedają się teraz na świecie. W LOGO zrobiliśmy im test. Rezultaty w sierpniowym numerze.

14. Zrobić selfie to nie sztuka. Sztuką jest zrobić selfie, które jest sztuką! Pomogą prezentowane w LOGO gadżety – lampy, statywy, obiektywy.

15. Na pytanie: „Kto prowadzi bezpieczniej”, przeważała odp. „kobiety”. A gdy spytano: „Z jakim kierowcą czuł(a)byś się bezpieczniej?”, większość stwierdziła, że „z mężczyzną”. Nasz felietonista Artur Włodarski „analizuje” (delikatnie mówiąc), jak za kierownicą radzą sobie kobiety.

Styl casualowy w LOGOStyl casualowy w LOGO Magazyn LOGO

16. Jak zdefiniować styl casual? Pomyśl o sportowych ubraniach zbyt eleganckich, żeby chodzić w nich na siłownię, a za bardzo wyluzowanych, żeby pojawić się w nich w biurze czy restauracji. Rozprawiamy się ze stylem casual.

17. Gdy robi się gorąco, zasady dress code’u wcale nie ulegają rozluźnieniu. Klatę pokazujemy tylko na plaży, i to tylko pod warunkiem, że jest co pokazać. Czyli jak się rozbierać, by nie zgorszyć tłumów?

18. W Ameryce pierwsza chłodziarka została zainstalowana w 1870 r. w browarze w Nowym Jorku, a 30 lat później mieli takie niemal wszyscy amerykańscy producenci piwa. Historii lodówki przypatrujemy się dziale "Historia jednego przedmiotu".

19. W bułce czy bajglu obok plastra bekonu i kawałka stripsa znalazło się miejsce na jajko sadzone, majonez, plaster czegoś à la ser i dwa listki rukoli. Jajko zostało posadzone na twardo, więc fundamentalna wartość jaja sadzonego, czyli płynne żółtko, nie została zachowana. Nasz tester sprawdził ofertę śniadaniową KFC. 

I wiele więcej, tylko w sierpniowym numerze magazynu LOGO. Polecamy!