Droga serialowej wersji „Ślepnąc od świateł” na mały ekran była długa i wyboista. Pierwsze zapowiedzi ekranizacji pojawiły się już kilka lat temu, jednak o dacie premiery wciąż nie było wiadomo nic. Jakub Żulczyk, który uczestniczył w pracach nad serialem, pytany o termin pojawienia się serialu na ekranie nabierał wody w usta. Wygląda jednak na to, że ludziom odpowiedzialnym za „Ślepnąc od świateł” wreszcie udało się przezwyciężyć wszystkie trudności. Światło dzienne nareszcie ujrzał pierwszy zwiastun produkcji:

 

O czym jest „Ślepnąc od świateł”?

„Ślepnąc od świateł” opowiada historię dilera kokainy, który zaopatruje w biały proszek głównie szeroko pojęte wyższe sfery – polityków, celebrytów i biznesmenów. Chociaż w obsadzie nie zabraknie znanych twarzy, to twórcy serialu zdecydowali się na dość ryzykowny krok i główną rolę powierzyli debiutantowi. W dilera Kubę wcieli się bowiem Kamil Nożyński, bardziej znany jako Saful ze składu Dixon37. Oprócz niego na ekranie zobaczymy między innymi Roberta Więckiewicza, Janusza Chabiora, Jana Frycza, Cezarego Pazurę i Martę Malinowską.

Reżyserem „Ślepnąc od świateł” jest Krzysztof Skonieczny, któremu udało się zdobyć rozgłos dzięki filmowi „Hardkor disko”. Tak wypowiada się o swoim najnowszym dziele:

Ślepnąc od świateł’ to thriller neo-noir podzielony na rozdziały stanowiące integralną całość. To próba pokazania świata, w którym wszelkie zasady zostały odrzucone, wartości przepadły i wszystko dryfuje w pustkę. To historia o tym, że można próbować uciekać, jednak najtrudniej jest uciec od siebie, a każda podjęta próba prowadzi do konfrontacji z naszą przeszłością. To opowieść o złudzeniu istnienia naprawdę i posiadania pełnej kontroli nad swoim życiem.

„Ślepnąc od świateł” – data premiery

Serial będzie się składał z ośmiu odcinków. Premiera produkcji odbędzie się na antenie HBO oraz w serwisie HBO GO. Jej dokładna data nie została jeszcze podana, ale z pewnością będzie miała miejsce jesienią 2018 roku.