Co w numerze?

1. Z politycznego placu zabaw wchodzi na ring, na którym nikt nikogo nie oszczędza – z naszym okładkowym bohaterem Robertem Biedroniem rozmawiamy między innymi o dorastaniu, polityce oraz o tym, co dobrego można powiedzieć o Jarosławie Kaczyńskim.

2. Molestowanie seksualne latami było zamiatane pod dywan. Bo tak wygodniej, bo nie każdy wiedział, co to oznacza, nie każdy rozumiał, że to coś złego. To jednak przeszłość – o tym, jak zmienił się „Świat po #metoo” i jak się w nim odnaleźć, dowiecie się z tekstu Pawła Kośmińskiego.

3. Co jest, a co nie jest molestowaniem? Gdzie kończy się podryw, a zaczyna niewłaściwe zachowanie? Na pytanie o niekiedy trudne do wyznaczenia granice odpowiada Sylwia Spurek – zastępczyni rzecznika praw obywatelskich.

4. „Co z ciebie za facet? Nie umiesz wybzykać kobiety?”, „Ale ty masz dobrze, chciałbym mieć takie problemy” – takie reakcje często pojawiają się, kiedy mężczyzna mówi, że jest molestowany seksualnie. Małgorzata Bożek w swoim tekście mówi o tym, że ofiarami #metoo nie są wyłącznie kobiety.

5. Z pozoru golf wydaje się być sportem śmiertelnie nudnym, którym mogą pasjonować się jedynie zblazowani biznesmeni. Gdy jednak weźmie się ten kij do ręki… Nasz człowiek postanowił wcielić się w golfistę, a wrażeniami dzieli się w „moim pierwszym razie”.

6. „– Co jest fajnego w kajakarstwie górskim? – pytam. – To tak jakbyś porównał ze sobą narciarstwo alpejskie i free ride skiing. Gdy pływasz kajakiem turystycznie po nizinnych rzekach, to zmieniają się tylko widoki, a na górskiej rzece przez cały czas coś się dzieje. Non stop adrenalina” – o wrażeniach z hardkorowego spływu kajakowego opowiada Alex Kłoś.

7. Czy wszystkie są takie same, czy są lepsze i gorsze? Jeśli tak, to kiedy mogą być najlepsze? A co jeśli ich wcale nie ma? Ilu z nas je udaje? Przemysław Pilarski rozmawia z Andrzejem Gryżewskim o orgazmach.

8. „Widzą, że tu nie pasujesz, że się nie nadajesz. Że cała twoja kariera to jedno wielkie oszustwo. Przecież nie zasługiwałeś na awans, dookoła było mnóstwo ludzi z większymi kwalifikacjami. I teraz wszystko wyjdzie na jaw.” – jeśli kiedykolwiek tak pomyślałeś, to możesz cierpieć na tzw. syndrom oszusta. O tym zjawisku, które może dotykać aż 70% pracowników, opowiada Wojciech Brzeziński.

9. Czy można odróżnić wino czerwone od białego jedynie na podstawie smaku i co robią przy stole ludzie, gdy sądzą, że nikt ich nie widzi? O swojej pracy opowiada Marcin Twarowski – człowiek, który prowadzi degustacje w całkowitej ciemności.

10. W dziale Techno bierzemy pod lupę gimbale, czyli stabilizatory ruchów kamery. Chociaż podobny test przeprowadzaliśmy dwa lata temu, to powtórka była niezbędna – testowane wówczas urządzenia były dwa razy gorsze i dwa razy droższe. Oprócz tego dzielimy się wrażeniami z targów IFA.

11. Chociaż przeciętnemu człowiekowi okazja do założenia smokingu trafi się zapewne kilka razy w życiu, to wiedza jak dobrze w nim wyglądać jest niezbędna – w tym miesiącu w dziale Styl skupiamy się na stylu wieczorowym.

12. Wytrawne lub na słodko. Mięsne i wegetariańskie. Z mąki pszennej, gryczanej, a może jakiejś innej. W dziale Kuchnia serwujemy trzy przepisy na 10 naleśników!

Dodatek TVN Turbo do 'Logo' - okładkaDodatek TVN Turbo do 'Logo' - okładka fot. materiały własne

13. 36 stron październikowego numeru „Logo” zajmuje dodatek motoryzacyjny, przygotowany wspólnie z dziennikarzami TVN Turbo. O przyszłości, teraźniejszości i przyszłości motoryzacji rozmawiamy z Patrykiem Mikiciukiem, Adamem Klimkiem i Adamem Kornackim, a Przemka Szafrańskiego i Pawła Misztę z „Wojen samochodowych” oraz Jacka Szczęcha z „Zawodowych handlarzy” przepytaliśmy jak nie naciąć się przy zmianie auta. Więcej na temat dodatku przeczytacie TUTAJ.

To oczywiście nie wszystkie tematy, które poruszamy w najnowszym numerze. Zapraszamy do kiosków!