Wywiad z Kubą Przygońskim

Wywiad z Kubą PrzygońskimWywiad z Kubą Przygońskim Fot. Cezary Aszkielowicz / Agencja Gazeta

Otarł się o podium tegorocznego Dakaru, ale bynajmniej nie ma zamiaru na tym poprzestać. Z Kubą Przygońskim porozmawialiśmy między innymi o niebezpieczeństwach wiążących się z uczestnictwem w najtrudniejszym rajdzie na świecie, driftowych rekordach i o samochodach, które chciałby mieć w swoim garażu marzeń.

Jak należy odpowiedzieć na zaproszenie z adnotacją „RSVP” gdy nie jesteśmy pewni, czy będziemy mogli się pojawić?

Na to pytanie odpowie oczywiście Adam Jarczyński, dyrektor generalny Polskiej Akademii Protokołu i Etykiety. Z rubryki „Savoir vivre” dowiecie się także, jak rozwiązać pewne problemy związane z korzystaniem ze służbowego telefonu komórkowego.

Jak to się robi na Tinderze?

Jak to się robi na Tinderze?Jak to się robi na Tinderze? NicolasMcComber / Getty Images

Postęp technologiczny sprawił, że poznawanie nowych ludzi stało się – paradoksalnie – jednocześnie łatwiejsze i trudniejsze. Zdradzimy wam kilka sposobów na to, aby korzystanie z Tindera było przyjemniejsze i bardziej sukcesywne, wyróżnimy kilka typów kobiet, które można spotkać w aplikacjach randkowych.

Jak wygląda randkowanie po czterdziestce?

Szukał stałego związku, ale znalazł zupełnie coś innego. Jak wyglądają serwisy randkowe z perspektywy czterdziestoletniego faceta, dlaczego brak samochodu stanowi poważny problem i do czego przydaje się umiejętność posługiwania się ręczną glebogryzarką? Tego dowiecie się z tekstu Alexa Kłosia.

Kowbojskie życie

Kowbojskie życie w BieszczadachKowbojskie życie w Bieszczadach Albert Zawada

Jest takie miejsce w Polsce, w którym można poczuć się niemal jak na Dzikim Zachodzie. Alex Kłoś pokaże, jak wygląda bieszczadzkie życie w siodle i wyjaśni, kim są prawdziwi zakapiorzy.

Narcos na żywo

MedellinMedellin Jacek Śledziński / Shutterstock

Ogromny sukces serialu „Narcos” sprawił, że Kolumbia – ze szczególnym uwzględnieniem Medellin, czyli rodzinnego miasta Pablo Escobara – stała się atrakcyjnym kierunkiem podróży. Do tego kraju, który wciąż (niestety lub stety) wielu ludziom kojarzy się głównie z białym proszkiem, wybrał się Przemysław Śledziński. I na naszych łamach dzieli się swoimi wrażeniami.

Jeśli jest luty, to jesteśmy w Barcelonie

Stolica Katalonii może wydawać się sztampową i mało ekscytującą destynacją. Nic bardziej mylnego! Nasz tekst udowadnia, że Barcelona to o wiele więcej niż Camp Nou, Sagrada Familia i Park Guell.

Telefon, twój wróg

Chyba żadne urządzenie w historii ludzkości nie zdobyło takiej popularności w tak krótkim czasie jak smartfon. I choć bardzo często bywa on przydatny, to jest niesamowitym złodziejem czasu, uwagi, a także… IQ. Wojciech Brzeziński w swoim tekście przestrzega przed zgubnymi skutkami nadużywania smartfona i radzi, jak poradzić sobie z uzależnieniem od niego.

Czy moja żona może mnie zdradzić?

Jeśli kogoś nurtuje takie pytanie, może skorzystać z usług testera wierności. Z przedstawicielem tego rzadkiego, a przy tym niezwykle interesującego zawodu rozmawiał Marek Krześniak. I dowiedział się kilku naprawdę ciekawych rzeczy…

Klawiatury, myszki, słuchawki, thermomixy i termoroboty

Klawiatury dla graczyKlawiatury dla graczy Fot. Agata Jakubowska / Agencja Gazeta

W poprzednim miesiącu skupiliśmy się na graczach konsolowych, więc tym razem zwracamy się w stronę tych, którzy wolą grać na komputerach. I bierzemy pod lupę akcesoria, z którymi elektroniczna rozrywka w pecetowym wydaniu zdecydowanie zyskuje. A dla równowagi – sprzęty, które zdecydowanie przydadzą się w kuchni. Zarówno tym mniej, jak i barrdizej doświadczonym kucharzom.

Elektryczne i spalinowe

Mazda 3Mazda 3 Mazda

W zbiorowej świadomości panuje – poniekąd słuszne – przekonanie, że samochody z napędem elektrycznym są super, dopóki poruszamy się nimi po mieście. My postanowiliśmy jednak sprawdzić, jak „elektryki” sprawdzają się w trasie – a konkretnie Renault ZOE i Hyundai Kona Electric. W kolejnym artykule w dziale Moto przyglądamy się z bliska BMW serii 8, Skodzie Scali, Mazdzie 3 i Toyocie Corolli, a także podsumowujemy plebiscyt The Best of Moto.pl.

Magazyn Logo - luty 2019Magazyn Logo - luty 2019 Logo