Start z Rynku Głównego, meta na Błoniach. W niedzielę etap z trzema 19-kilometrowymi sprinterskimi pętlami po Katowicach, finisz przy Spodku. W poniedziałek znów płasko z Chorzowa do Zabrza. We wtorek wjazd w Beskidy. W środę kolarze ruszą spod kopalni soli "Wieliczka" i zakończą trzema widowiskowymi rundami w Bielsku-Białej. W czwartek klasyczny etap górski, najtrudniejsza trasa: po starcie z Zakopanego  pięć pętli po 29 km (z premią np. na Gubałówce) i meta w Kościerzynie. Finał w piątek 9 sierpnia po zapętlonych górskich 153 km w Bukowinie.

Mapa 76. TdPMapa 76. TdP mat. organizatora

Co prawda bez zwycięzcy ubiegłorocznego jubileuszowego Tour de Pologne Michała Kwiatkowskiego, który zmęczony udziałem w Tour de France wycofał się z krajowych zawodów w ostatniej chwili, ale za to m.in. z Rafałem Majką, który w TdF nie wystartował. Na południu zobaczymy też narodową reprezentację Polski, krajowy team CCC oraz paru naszych zawodników w zagranicznych ekipach. Oczywiście Polacy to może 10 proc. całego peletonu. Trzymamy kciuki, by znalazł się następca "Kwiatka".

O pomiar czasu zadba – podobnie jak na TdF – marka Tissot. To także partner mistrzostw świata organizowanych przez Międzynarodową Unię Kolarską czy oficjalny chronometrażysta mistrzostw świata w kolarstwie szosowym (oto parę tajemnic, jak oni to mierzą). – Dzięki tej współpracy łączymy cenioną na całym świecie precyzję Tissot z głęboko zakorzenioną narodową pasją do kolarstwa. Jestem przekonany, że fani tej dyscypliny docenią technologiczną biegłość naszego zaufanego partnera, który z myślą o miłośnikach kolarstwa od wielu lat tworzy dedykowane kolekcje zegarków – podkreśla szef i organizator imprezy Czesław Lang (nasz wywiad z legendą kolarstwa).

Z myślą o fanach największego wydarzenia kolarskiego w Polsce, marka Tissot przygotowała specjalną nielimitowaną kolekcję zegarków. Tissot T-Race Cycling daje możliwość wyboru spośród siedmiu wersji kolorystycznych (patrz poniżej). Pewnie znajdziesz je na rękach kierowców pięknych wyścigówek Alpine A110 - dwie pojadą w kolumnie reklamowej w barwach Tissot. Wypatruj aut i zegarków. No i kolarzy!

kolekcja Tissot T-Race Cyclingkolekcja Tissot T-Race Cycling fot. materiały promocyjne

Alpine A110 ze stajni Alpine Centre KatowiceAlpine A110 ze stajni Alpine Centre Katowice fot. materiały promocyjne