Jakiś czas temu tygodnik „Wprost” pokusił się o stworzenie rankingu najlepiej zarabiających polskich pisarzy. I jeśli owo zestawienie odpowiada rzeczywistości, to Blanka Lipińska jest drugą najlepiej zarabiającą pisarką w Polsce (zaraz za Remigiuszem Mrozem). Można się zżymać, że polski czytelnik preferuje taką literaturę zamiast „czegoś ambitniejszego”, ale trudno odmówić autorce sukcesu.

Znakomite wyniki sprzedaży oznaczały, że ekranizacja jest tylko kwestią czasu. I rzeczywiście – filmowa adaptacja „365 dni” zadebiutuje na ekranach kin 7 stycznia 2020 roku. Oto pierwszy zwiastun tej produkcji:

 

365 dni - o czym jest ten film?

Film opowiada historię Laury Biel – kobiety, która choć odnosi sukcesy zawodowe, to nie czuje się usatysfakcjonowana w sferze prywatnej. Sytuacja zmieni się podczas wyjazdu na Sycylię, gdzie spotka Massimo – zabójczo przystojnego szefa tamtejszej mafii, który ją uwięzi i spróbuje wywołać w niej syndrom sztokholmski.

365 dni - obsada

W rolach głównych zobaczymy aktorów nieznanych szerszemu audytorium. Filmową Laurą jest Anna-Maria Sieklucka, która jak dotąd pojawiła się w jednym z odcinków serialu „Na dobre i na złe”. Partnerować jej będzie włoski aktor Michele Morrone. Oprócz nich w obsadzie znalazło się miejsce dla między innymi Nataszy Urbańskiej, Tomasza Stockingera, Magdaleny Lamparskiej i Grażyny Szapołowskiej. Film został wyreżyserowany przez Barbarę Białowąs, która ma już niejakie doświadczenie w opowiadaniu historii o nieoczywistej miłości – jej najbardziej znanym dokonaniem pozostaje „Big love” z 2012 roku.

Plakat '365 dni'Plakat '365 dni' mat. promocyjne