Ręka w górę, kto oglądając Gwiezdne Wojny jako dziecko marzył, aby chociaż na chwilę wcielić się w dzielnego pilota? A kto spędzał godziny na fotelu z kijkiem między nogami udając takiego? Ręka w górę, kto do dzisiaj ma takie marzenia? Jeżeli na wszystkie pytania odpowiedzieliście twierdząco, to Star Wars: Squadrons jest właśnie dla Was.

Bowiem w grze właśnie na tym będzie polegać rozgrywka - zasiądziemy za sterami ikonicznych myśliwców Rebelii bądź Imperium, by walczyć w kosmicznej pustce z oponentem, strzelając laserami i manewrując pomiędzy asteroidami. Wszystko w naprawdę dobrej oprawie graficznej.

 

Co ciekawe w grze możemy wcielić się również w tych Złych, czyli pilotów Imperium, a wśród potwierdzonych statków mamy znane wszystkim maszyny klasy TIE Fighter oraz X-Wing. Co więcej - każdy statek będzie można zmodyfikować dbając o unikalny wygląd zewnętrzny, zmieniając kokpit, a nawet ubiór pilota. Wszystkie te modyfikacje będą odblokowywane za postępy podczas rozgrywki. Naturalnie nie zabraknie także ulepszeń poprawiających osiągi statków, opancerzenie czy uzbrojenie. Krótko mówiąc będzie to rozgrywka w starym, dobrym stylu.

W grze możliwe będzie również wybranie trybu multiplayer – rozgrywka sieciowa ma natomiast skupiać się na walkach do dziesięciu graczy. Liczba może niezbyt imponująca, ale na ocenę trzeba poczekać, bowiem liczy się tylko grywalność.

Co ciekawe gra zaoferuje także wsparcie dla rzeczywistości wirtualnej. Gry od Electronic Arts to prawdziwy spektakl efektów specjalnych i doskonałej jakościowo grafiki, dlatego może to być tytuł obowiązkowy dla posiadaczy gogli VR.