Ostatnio mamy prawdziwy wysyp coraz to lepszych filmowych produkcji bazujących na świecie gier. Wystarczy wspomnieć całkiem niezłego Detektywa Pikachu, Rampage, czy Netflix ze swoją świetną kreskówkową Castlevania, oraz serialowym Wiedźminem Wiedźmin (tak, wiem, że na podstawie książki, ale nie ukrywajmy - gdyby nie sukces gry nikt by się tym tytułem nie zainteresował poważniej w USA). W planach jest też kolejny filmowy Tomb Raider, czy Last of Us od twórców genialnego Czarnobyla z HBO. Teraz także Amazon bierze się za jeden z najbardziej klimatycznych światów jakie zostały stworzone w grach komputerowych - post-apokaliptyczne pustkowia znane z Fallouta. Możemy więc liczyć na masę mutantów, spalone słońcem niegościnne pustkowia, ikoniczne już pancerze wspomagane i wszystko to co tak kochamy w tej serii.

Co więcej, film Fallout tworzony będzie nie przez kogo innego jak twórców świetnego i nagrodzonego masą nagród serialu Westworld. To właśnie Jonathan Nolan i Lisa Joy będą odpowiadać za tą produkcję, co w połączeniu z milionami dolarów, którymi dysponuje Amazon, daje niemal gwarancję udanego filmu.

Warto tutaj także przypomnieć całkowicie amatorską i fanowską produkcję “Fallout: Nuka Break”, która naprawdę świetnie potrafiła oddać klimat pustynnego świata po nuklearnej apokalipsie. Oczywiście produkcji tej wiele brakuje, aktorzy często grają mocno drętwo i widać, że nie mają większego doświadczenia, ale jeżeli lubicie takie klimaty to jest to wręcz obowiązkowa produkcja dla Was.