Poznaj mapę

Gułag to mała, symetryczna mapa zawierająca trzy charakterystyczne równolegle ścieżki, które zapewniają dobrą widoczność pomiędzy punktami odrodzeń. Mając tylko kilka rzędów umywalek i kabin prysznicowych między tobą a wrogiem, konieczne jest używanie osłon i widocznych przeszkód, aby wymanewrować przeciwnika.

Pomimo dostępności osłon, kluczem do manewrowania i manipulowania otoczeniem na swoją korzyść, jest zręczność i doświadczenie w gułagu. Zamknięta mapa jest wystarczająco mała, aby zagrozić w każdym polu widzenia. Unikając i przedzierając się między osłonami oraz przewidując ruch wroga, powinieneś wyjść z tego żywy.

Poznaj swoją broń

Nie ma tu żadnego niestandardowego wyposażenia, które mogłyby ci pomóc, a wszyscy gracze otrzymują ten sam sprzęt. Będziesz miał zarówno broń podstawową, jak i dodatkową, a także ofensywne wyposażenie taktyczne. Dostępne są wszystkie klasy broni, od karabinów szturmowych po karabiny snajperskie i pistolety oraz wyrzutnie dostępne jako broń dodatkowa. Sposób, w jaki używasz tych broni, ma kluczowe znaczenie, po pierwsze, gdy jesteś w Gułagu, nie przeładowuj. Przyłapanie podczas przeładowywania może być śmiercionośne. Zamiast przeładowywać w trakcie strzelaniny, zmień broń na dodatkową i wykończ przeciwnika. Po drugie, używaj wszystkich narzędzi, granatów dymnych do dezorientacji i zwykłych granatów, aby wymusić zmianę pozycji przeciwnika. Wypracuj przewagę, kierując przeciwnika dokładnie tam, gdzie chcesz, żeby się pojawił.

Poznaj założenia misji

Strzelanina jest oparta na rundach. Aby wygrać, musisz wyeliminować drużynę przeciwnika lub przejąć cel w Gułagu. Jeśli żadna z drużyn nie zdobędzie celu, zwycięża drużyna z największą ilością zdrowia. Pierwsza drużyna, która wygra sześć rund, wygrywa mecz.

Call of Duty: MobileCall of Duty: Mobile Zdjęcie z gry

Brzmi łatwo, ale to prawdziwa sztuka. Kiedy stan zdrowia jest niski, a cel z flagą zostaje uruchomiony, musisz wykonać ruch – na przeciwnika lub na flagę. Nie możesz pozostać niezdecydowany. Jeśli znajdziesz się w tej pozycji, cel Dogrywki można wykorzystać jako przynętę. Kiedy presja czasu stanie się zbyt duża, a wróg rzuci się na cel, ty będziesz już na niego czekać.

Poznaj taktyki

Na początek rundy warto rozważyć dwie główne strategie: pozostanie na swoim punkcie odrodzeń i patrzenie wzdłuż widocznych ścieżek tak, aby dopaść przeciwnika zbliżającego się do twojej pozycji. Alternatywnie, użycie osłon, by ukryć się przed wrogiem i próba zaskoczenia go poprzez oskrzydlenie. Drugą strategią jest przejęcie inicjatywy i wejście w rolę agresora.

Wybierając opcję defensywną i celując wzdłuż pól widzenia, by przygotować się na wroga, milisekundy zaoszczędzone na ustawieniu celowania zawczasu zapewnią ci zwycięstwo, wobec nieprzygotowanego przeciwnika. Alternatywnie, aktywne poszukiwanie wroga i przeskakiwanie pomiędzy osłonami, próbując wymusić kontakt, sprawią, że elementy niepewności i zaskoczenia zadziałają na twoją korzyść.

Call of Duty: MobileCall of Duty: Mobile Zdjęcie z gry

Korzystając z komunikacji głosowej oraz zwięzłych i szybkich komend, takich jak: „lewa”, „spawn - tył”, „środek” itp., możesz poinformować swojego kolegę z drużyny o zmiennej strategii w trakcie gry. Zmieniaj strategię przez wszystkie 6 rund, aby utrzymać przeciwnika zdezorientowanego.

O czym powinieneś zawsze pamiętać:

Aby opanować Gułag, musisz mieć szeroką wiedzę na temat broni, które w danej chwili masz do dyspozycji. Nie wystarczy poznać jednej lub dwóch, więc przetestuj po kolei wszystkie rodzaje. Kluczowa jest także komunikacja. Zwłaszcza w Gułagu, gdzie wrogowie mogą szybko zniknąć z pola widzenia, konieczne jest znalezienie członka drużyny ustawionego na twojej długości, który przekaże zwięzłe informacje zwrotne na temat sytuacji przeciwnika. I ostatecznie – odpręż się. Wyznacz sobie granicę, której nie dasz przekroczyć wrogowi, nawet gdy przegrywasz mecz o kilka rund, zachowaj spokój, kontratakuj i trzymaj się obranej strategii.