Organizatorem turnieju w Kitzbuehel jest trzeci zawodnik rankingu ATP Dominic Thiem. Obok Austriaka do rywalizacji staną między innymi Matteo Berrettini, Roberto Bautista Agut, Andriej Rublow i Karen Chaczanow,. Zawodnicy będą grać na twardych kortach, a mecze będą odbywać się od 7 do 11 lipca. Spotkania tenisowych gwiazd pokaże na żywo wyłącznie Eurosport 1 i Eurosport Player.

– Bardzo się cieszę, że ponownie spotkam się z innymi zawodnikami, których w większości nie widziałem od marca. Nie mogę się tego doczekać – powiedział Dominic Thiem.

W ostatnich tygodniach Eurosport pokazywał na żywo wiele turniejów pokazowych na czele z kończącym się w nadchodzący weekend Ultimate Tennis Showdown Patricka Mouratoglou. To znakomity przedsmak zbliżających się wielkimi krokami najważniejszych turniejów w tenisowym kalendarzu, które w całości pokaże wyłącznie Eurosport. Od 31 sierpnia do 13 września najlepsze tenisistki i najlepsi tenisiści świata będą rywalizować w US Open, a od 27 września do 11 października w Roland-Garros.