Gourmet Barbecue System (GBS), stworzony przez firmę Weber, to przede wszystkim dwuczęściowy ruszt, składający się ze stałej podstawy i wymiennego środka. Dzięki zastosowaniu odpowiednich wkładów pozwala przygotować potrawy mniej typowe niż szaszłyki, karkówka czy kiełbaski z grilla. Dzięki odpowiednim rusztom, żeliwnym formom i pojemnikom przygotujesz gofry, ciasta, chlebki pita, pizzę, kanapki na ciepło, dania smażone metodą stir-fry, i inne. W grillowych eksperymentach ogranicza Cię już tylko wyobraźnia.

Żeliwna podstawa

Żeliwne akcesoria uzupełniające grille Weber pozwalają przygotować ulubione dania dzięki równomiernemu rozkładowi temperatury w ściankach naczynia. Żeliwna patelnia doskonale sprawdzi się do przygotowania kultowych śniadań - omletów, tostów francuskich, naleśników czy smażonego bez dodatkowego tłuszczu boczku. Płyta żeliwna GBS perfekcyjnie nada się również wtedy, gdy zechcesz podać pancake’i lub warzywne placki.

Wkład do gofrów i kanapek Gourmet BBQ System pozwoli przygotować chrupiące na zewnątrz i puszyste w środku gofry oraz idealne na lunch kanapki panini. Opieczesz w nim również tortillę, która sprawdzi się w warunkach piknikowych oraz jako posiłek do pracy.

Od dziś przygotujesz w ogrodzie także popularne potrawy jednogarnkowe! Żeliwny garnek Weber to gwarancja udanego leczo, soczystego gulaszu i esencjonalnej zupy. W żeliwnym woku GBS przyrządzisz zaś kultowe dania kuchni azjatyckiej – potrawy stir-fry, aromatyczne curry, czy kurczaka po seczuańsku.

 Pizza jak z gorącej Italii

Sekretem idealnej pizzy jest nie tylko ciasto ale również odpowiednia metoda pieczenia. Na grillu warunki pozwalają na osiągnięcie wyższej temperatury niż w piekarniku, dlatego pizza przygotowana tą metodą jest wyjątkowa - jej smak porównywalny jest do tego osiąganego w specjalnych piecach opalanych drewnem! Zastosowanie kordierytowego kamienia do pizzy Weber oraz grilla w systemie GBS z pokrywą gwarantuje delikatne, chrupiące ciasto oraz dobrze wypieczone dodatki. Istotnymi właściwościami kamienia do pizzy są odporność na działanie wysokiej temperatury oraz równomierne rozłożenie ciepła pod wypiekanym ciastem. Kamień do pizzy Weber wyposażony jest w specjalną tacę, dzięki której posiłek jest od razu gotowy do podania.

Wszechstronność akcesoriów Gourmet Barbecue System sprawia, że Twój grill z powodzeniem rozszerzy możliwości tradycyjnej kuchenki i piekarnika. Ośmielimy się nawet stwierdzić, że z powodzeniem może je nawet zastąpić! Gourmet BBQ System znajdziesz zarówno w grillach węglowych, jak i gazowych marki Weber.