Według nieoficjalnych, choć wiarygodnych doniesień NVIDIA miałaby ostrzegać swoich partnerów przed nadchodzącą drugą falą boomu wydobywczego dotyczącego kryptowaluty. To nie jest dobra wiadomość dla osób planujących upgrade swojego komputera.

Kolejna generacja kart NVIDIA GeForce wykorzystująca architekturę Ampere zostanie pokazana już w drugiej połowie września. Partnerzy mają ostatni moment na zamawianie modeli GeForce z architekturą Turing, czyli RTX 2080 Ti, RTX 2080 Super, RTX 2070 Super oraz RXT 2070.

Kopalnie kryptowalut są powodem podwyżki cen kart graficznych

To jednak nie wszystko. Jeśli wierzyć nieoficjalnym danym producent zdecydował się przy okazji ostrzec swoich partnerów o zbliżającym się wzroście popytu na karty graficzne. Ten, ma być spowodowany kolejną falą wydobywania kryptowaluty. Z tego też powodu, firmy muszą przygotować się na wzmożone zainteresowanie klientów.

Wzrost zainteresowania wydobyciem kryptowalut równa się wzrostowi cen kart graficznych, a to znowu doprowadzi graczy do wściekłości. Jeśli planujecie podmianę komponentów w swoich komputerach, to albo teraz albo wstrzymajcie się chwilę, obserwując sytuację.