Jak można wyczytać na oficjalnym koncie twitterowym Netflixa, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, piąty sezon hitowego serialu "The Crown" nie będzie ostatnim.

Netflix wyemitował jak dotąd trzy pełne sezony popularnego serialu. Czwarta seria powinna pojawić się jeszcze w tym roku. Przypomnijmy, że wśród nowych aktorek, jakie ujrzymy na ekranie znajdą się Gillian Anderson jako Margaret Thatcher oraz Emma Corin, która wcieli się w rolę Diany Spencer.

W sezonach 5 i 6, które skupią się na wydarzeniach z początku 2000 roku, Olivię Colman w roli królowej Elżbiety zastąpi Imelda Staunton.

Po Vanessie Kirby i Helenie Bonham Carter w rolę siostry królowej Elżbiety II, księżniczki Małgorzaty, wcieli się Lesley Manville.

The CrownThe Crown Fot. Instagram: TheCrownnetflix

Twórcy przekazali jeszcze jedną ważną wskazówkę. Osobiście liczyłam, że tak właśnie się stanie, bo czasy współczesne dla dworu w Wielkiej Brytanii to kompletna nuda, poza kilkoma delikatnymi spinami rodzinnymi. Okazuje się, że mimo dodatkowego sezonu, serial nie zostanie „dociągnięty” do czasów współczesnych. Większa ilość czasu pozwoli skupić się na szczegółach.