Od dziś w ramach zakładki Wyszukaj w aplikacji Spotify użytkownicy znajdą dwie listy:

 - Top Podcasty - ranking najpopularniejszych podcastów, który będzie aktualizowany co miesiąc na podstawie ostatnich danych o słuchaczach i odtworzeniach.

- Ostatnio Popularne - ranking podcastów, które są obecnie na czasie. Lista kanałów, których popularność rośnie w danym momencie, pozwoli użytkownikom odkrywać nowo powstałe kanały i twórców, które dopiero budują swoje grono stałych słuchaczy.

Listy przebojów dla podcastów na SpotifyListy przebojów dla podcastów na Spotify Spotify

Nowe listy podcastowych przebojów to narzędzie, które pomoże użytkownikom aplikacji Spotify w odkrywaniu podcastów, oferując im godne zaufania źródło informacji o najchętniej streamowanych i popularnych kanałach. Skorzystają na nim także twórcy, docierając do nowych odbiorców. Lokalne rankingi umożliwią słuchaczom na całym świecie łatwiejsze odnalezienie najciekawszych podcastów z ich regionu.

Zmienia się również platforma dla twórców podcastów - Spotify for Podcasters. W ramach nowych funkcjonalności, w panelu twórcy pojawią się powiadomienia dotyczące rosnącej popularności kanału. Powiadomienia będą zawierać grafikę do wykorzystania przez podcasterów w mediach społecznościowych.

Jak wam się podoba pomysł listy przebojów z podcastami na Spotify?