Męskie i damskie funkcje w domu? To już przeszłość. Coraz częściej kuchnia to domena mężczyzn. Wraz z brakiem czasu i rozwojem technologii oczekiwania jednak rosną – tym bardziej jeśli jesteśmy pasjonatami przygotowywania posiłków w domowym zaciszu. Jednak nowoczesne urządzenia Electrolux przychodzą nam z pomocą. Dzięki nim przygotowanie nawet najbardziej wyrafinowanych dań będzie intuicyjne i komfortowe.

Prawdziwa satysfakcja i równowaga w życiu nie płynie z ilości nagromadzonych dóbr. W myśl skandynawskiej filozofii lagom stawiamy więc na jakość i zrównoważone podejście. Nowe technologie w połączeniu z designerskim wzornictwem sprawią, że w kuchni każdy mężczyzna poczuje się jak u siebie. Zadba przy tym nie tylko o przyjemności podniebienia, ale też o komfort swoich najbliższych, lokalną społeczność i – jak James Bond – o otaczający nas świat. Ekologia, minimalizm i oszczędność w jednym.

Już nigdy nic nie wykipi

Płyty indukcyjne wypierają tradycyjne metody gotowania, np. na gazie. Pod elegancką, lśniącą, ciemną powierzchnią, znajdują się cewki wytwarzające szybkozmienne pole magnetyczne powodujące nagrzewanie się postawionych na niej naczyń. Gdy podniesiemy garnek, po chwili szkło płyty jest już chłodne. Można więc śmiało powiedzieć, że nie ma ryzyka, że oparzymy się o płytę indukcyjną. Płyty indukcyjne są energooszczędne i wykorzystują do gotowania do 90 proc. przetworzonej energii. Gotuje się na nich szybciej niż na płycie gazowej. Ich lustrzaną powierzchnię bardzo łatwo utrzymać w idealnej czystości.

Płyty indukcyjne są energooszczędne i wykorzystują do gotowania do 90 proc. przetworzonej energii. Gotuje się na nich szybciej niż na płycie gazowej. Ich lustrzaną powierzchnię bardzo łatwo utrzymać w idealnej czystości.

Co więcej? Płyta indukcyjna serii 600 SenseBoil® została tak zaprojektowana, aby rozpoznawać moment, gdy woda zaczyna się gotować i automatycznie redukuje moc grzania. Nic już nigdy nie wykipi.

Koniec też z uciążliwymi, kuchennymi zapachami. Bigos myśliwski przygotowany w domu? Czemu nie. Idealna kuchnia powinna być wolna od nadmiaru pary i ciężkich aromatów, a pomoże nam w tym okap, który automatycznie i bezprzewodowo (dzięki funkcji Hob2Hood® ) dostosuje ustawienia do mocy płyty grzewczej. Nie musimy sami niczego ustawiać.

Rozwiązania te łączą nowe technologie z designerskim wzornictwem, które sprawia, że nasza kuchnia staje się komfortowa i nowoczesna, a gotowanie jest prawdziwą przyjemnością.

Dietetycznie, bez wysiłku i pysznie

Gotowanie na parze to najkorzystniejszy dla zdrowia sposób przyrządzania jedzenia. Podczas tradycyjnego gotowania część cennych składników odżywczych przechodzi do wody, którą wylewamy. Gotowanie na parze pozwala zachować maksimum witamin i składników mineralnych. Wielu mężczyzn wzruszy ramionami, myśląc, że taki sposób przygotowywania potraw jest pracochłonny. Otóż wystarczy mieć odpowiedni piekarnik.

Tradycyjny piekarnik piecze potrawy za pomocą obiegu gorącego powietrza. Piekarnik parowy wzbogaca ten proces o parę. To rozwiązanie pozwala na pieczenie dań w niższej temperaturze, a jednocześnie daje gwarancję, że nie będą one przypalone ani zbyt suche. Wilgoć wpływa na polepszenie smaku, konsystencji i koloru potraw. Dodatkowo, dzięki parze zużywamy mniej tłuszczów, zachowujemy wszystkie wartości odżywcze produktów, a do tego pieczenie jest krótsze aż o 20%.

W piekarniku parowym można przygotować świetne potrawy na kolację w męskim gronie – np. soczystą pieczeń na dziko lub kurczaka z chrupiącą skórką. Urządzenie może być wyposażone w dotykowy wyświetlacz, na którym wybieramy odpowiedni tryb przygotowania potrawy, lub posiadać standardowe pokrętła, zależy to od wybranego modelu.

Warto wspomnieć także o wyjątkowej funkcji Conectivity, która pozwala na kontrolę procesu pieczenia oraz dodawanie przepisów do książki kucharskiej za pomocą naszego smartfona i odpowiedniej aplikacji MyElectroluxKitchen. Ta funkcja dotyczy piekarników z dotykowym wyświetlaczem I-TEX.

Szybko, oszczędnie, ekologicznie

By posprzątać po skończonym posiłku, wystarczy zaledwie kilka chwil. Nowoczesna zmywarka to niezastąpiony sprzęt w kuchni każdego mężczyzny.

ComfortLift® to innowacja w świecie zmywarek z uwagi na funkcję podnoszonego dolnego kosza. Wystarczy delikatnie ścisnąć uchwyt, a zmywarka podnosi nam kosz na wygodną wysokość. Dzięki temu zyskujemy możliwość bezwysiłkowego załadowania i rozładowania sprzętu, nie musimy się schylać.

Oszczędność wody oraz energii to jeden z najważniejszych parametrów, którymi kierujemy się przy wyborze sprzętu gospodarstwa domowego, zwłaszcza zmywarek. W przypadku zmywarki do zabudowy z innowacyjnym sterowaniem QuickSelect, dzięki Ecometrowi umieszczonemu na panelu sterowania, mamy możliwość stałej kontroli zużycia wody i energii – w myśl szwedzkiego lagom.

Nowoczesny sprzęt kuchenny Electrolux daje nam wiele możliwości. Jest funkcjonalny i estetyczny. Dopasowuje się do każdego wnętrza, jest minimalistyczny i designerski. Męska kuchnia to połączenie nowoczesności, świetnego smaku i dbałości o szczegóły. Gwarancję, że będzie ona idealna, dają najnowocześniejsze i zrównoważone technologie ze Szwecji i męska fantazja!