Sprawdzone prezenty

Ślub to nie tylko rodzinna uroczystość, ale także duży wydatek dla organizatorów. Szacuje się, że obecnie Polacy wydają na wesele od 41 do 60 tys. zł. Upominki od gości często rekompensują młodej parze poniesione nakłady.

Najczęstszym prezentem ślubnym wybieranym przez gości jest koperta z gotówką. Większość osób stawia na tę formę upominku z czysto praktycznego punktu widzenia. Nierzadko wybierając tę formę podziękowania za zaproszenie obliczamy kwotę, która w przybliżeniu równa się sumie wydanej przez młodych na przygotowanie uroczystości

Popularne są również przedmioty codziennego użytku, np. nowa zastawa kuchenna czy oryginalny dodatek do domu lub mieszkania. Jednak w tym przypadku musimy pamiętać, że możemy nie trafić w gust nowożeńców.

A może złoto?

Prezentem, który pozwoli wyróżnić się z tłumu jest złoto inwestycyjne w postaci cennych monet lub sztabek. Para Młoda może sama zdecydować, czy zachowa złoto jako inwestycję na przyszłość, czy – w razie chęci lub nagłej potrzeby posiadania gotówki – zdecyduje się spieniężyć otrzymany upominek.

Trend ten zyskuje na coraz większej popularności na całym świecie. Produkty te zachowują swoją wartość i są odporne na inflację – to z pewnością stawia je ponad gotówką i lokatami bankowymi. Cena kruszcu rośnie więc nie dajemy młodym jedynie „pieniędzy” a szanse na wzbogacenie się oraz ochronę oszczędności. Królewski metal sprawdza się w sytuacjach, gdy inne aktywa tracą. Niezależnie od tego, jakie będą perspektywy i prognozy gospodarcze dla świata, złoto może być jedną z nielicznych lokat odpornych na wszelkie zawirowania.

Sztabki złota mogą wyróżniać się również niepowtarzalnym wzorem oraz zachwycić wyjątkowym motywem. Przykładowo możemy znaleźć na nich postać Fortuny – rzymskiej bogini losu – lub krzyż romański podkreślający religijne aspekty danej uroczystości. W ofertach dealerów możemy znaleźć również motyw serca, który doskonale sprawdzi się jako podarunek na ślub.

Najczęściej na prezent wybierane są sztabki od 1 do 5 gram. Można je kupić już za około 250 zł. Ceny różnią się w zależności od gramatury i dodatkowych elementów widniejących na produkcie. Większe sztabki to wydatek kilku tysięcy złotych.

Źródło danych: Travex