Wargaming poinformowało właśnie o aktualizacji 5.0 do World of Tanks na konsolach, która przyniesie nie tylko możliwość rozgrywki międzyplatformowej i tryb strategiczny, ale i wydarzenie sezonowe o nazwie SummerSlam. Brzmi znajomo? Oczywiście, bo to doroczna gala profesjonalnego wrestlingu organizowana przez federację WWE, która zdecydowała się na współpracę z Wargaming, w efekcie czego popularni zapaśnicy zawitają również do World of Tanks. Specjalne czołgi inspirowane WWE, nowe garaże i co najważniejsze legendarni wrestlerzy, jak Undertaker, Becky Lynch, Andre the Giant, Sgt. Slaughter oraz “Stone Cold” Steve Austin - to wszystko już niebawem znajdą czołgiści z PlayStation i Xboxa w swojej ulubionej grze

 

Oczywiście jak zawsze w tego typu produkcjach nie ma nic za darmo i żeby cieszyć się nową zawartością musimy udać się do sklepu na zakupy albo skorzystać z przepustki sezonowej (miłym wyjątkiem jest pojazd Stone Colda, który jest do odblokowania w ramach misji). Wargaming i WWE zapewniają jednak, że warto, bo każdy z czołgów ma swoje wprowadzenie, unikatowe elementy wizualne i dwa zestawy załogi - wspomniane wyżej gwiazdy oraz kolejne legendy, które dołączą już w sierpniu, a będą to Roman Reigns, “Macho Man” Randy Savage, “Rowdy” Roddy Piper, Ric Flair i Shawn Michaels. Producent gry zdecydował się również na ukłon w stronę graczy, którzy od dawna czekali na powrót trybu RTS oraz cross-play między platformami, dlatego też już niebawem rywalizacja PlayStation 4 vs Xbox One przeniesie się na kolejny poziom. 

 Jak twierdzi TJ Wagner, producent wykonawczy w Wargaming Chicago-Baltimore: - Aktualizacja 5.0 jest prawdopodobnie największą od dobrych kilku lat. Partnerstwo z WWE to fantastyczna sprawa, która przynosi mnóstwo nowej zawartości dla naszych graczy. Ponadto, crossplay był oczekiwany wśród naszej społeczności i właśnie stał się możliwy, a gracze na Playstation i Xboxie będą łączyć się w bitwy szybciej i lepiej.