Jak wynika z najnowszych doniesień, japoński koncern jest przekonany, że Playstation 5 będzie ogromnym sukcesem. Tak ogromnym, że w ciągu zaplanowanej dla niego 5-letniej żywotności rozejdzie się w nakładzie 120-170 mln sztuk, czyli podwajając wynik Xbox Series X i rzucając wyzwanie najlepiej sprzedającej się konsoli w historii, czyli PlayStation 2. Czy to możliwe, a może Sony już uruchomiło swoją marketingową machinę, próbując przekonać wszystkich, że takiej wspaniałej konsoli nie może po prostu zabraknąć w naszym salonie? Trudno powiedzieć, ale już sama informacja o 5-letnim cyklu dla konsol nowej generacji jest całkiem ciekawe, bo obecne są z na nami już od 7 i patrząc na ostatnie hity, jak choćby The Last of Us: Part II, trudno powiedzieć, że wybitnie się zestarzały. 

Tak czy inaczej, doniesienia serwisu Digitimes jednoznacznie wskazują, że tak właśnie będzie, a Sony założyło sobie sprzedaż w tym czasie wspomnianych 120-170, czyli poprawienie o 10 mln wyniku PlayStation 4 i to w 2 lata krótszym czasie. Gdyby udało się osiągnąć wynik bliski górnej tej granicy, to jest też szansa na pokonanie PlayStation 2 i jego imponujących do dziś 155 mln egzemplarzy. Co ciekawe, z tych samych informacji wynika, że plany Microsoftu są zdecydowanie mniej ambitne i zakładają sprzedaż 60 mln sztuk Xbox Series X, ale już od jakiegoś czas można zauważyć, że gigant z Redmond zdecydowanie zmienił strategię i najpewniej nie będzie już brał udziału w tym wyścigu, skupiając się na zupełnie innej grupie odbiorców i ich potrzebach. 

Niemniej, jak pokazują liczne analizy, podczas przymusowego zamknięcia wywołanego pandemią koronawirusa wiele osób odkryło przyjemność płynącą z grą wideo, więc zapotrzebowanie na nowe konsole może być większe niż się spodziewamy (wydatki na gaming są najwyższe w ciągu ostatniej dekady). Żeby się na to przygotować, Sony podobno podwoiło już liczbę egzemplarzy PlayStation 5 zaplanowanych na ten rok i obecnie planuje dostarczyć ich na rynek 10 mln - można więc śmiało założyć, że jeśli szybko zdecydujemy się na zakup, PS5 nie powinno zabraknąć pod naszą choinką :)