Sony wybrało telewizory z oferty na rok 2020, które mają najlepiej pasować do PS5. Postawiono na Bravia serii XH90 oraz serii ZH8. Te pierwsze są telewizorami 4K z wyższej półki, a modele Z8H to najnowsze ekrany 8K od Sony.

Dlaczego Sony twierdzi, że ??akurat te serie są idealnymi partnerami dla PS5? Powodów jest kilka. Telewizory wykorzystują pełne oświetlenie LED z lokalnym przyciemnieniem, aby wspierać mocne, bogate w kontrast obrazy w grach. Oba obsługują także 4K z częstotliwością do 120 Hz.

Telewizory posiadają również funkcję automatycznego wejścia w tryb gry, kiedy urządzenie wykryje, że akurat włączamy PlayStation 5. Mamy też zmienne częstotliwości odświeżania oraz bardzo krótkie czasy reakcji w trybie gry – do 7,2 ms w trybie 4K / 120 Hz na X90H.

 

Modele ZH8 / Z8H i 55-calowe + XH90 / X900H są również wyposażone w technologię Acoustic Multi-Audio, która ma działać tak, byśmy słyszeli, z której strony dochodzi dźwięk, co stanie się przydatne np. w sieciowych strzelankach, gdzie pozycjonowanie przeciwników na podstawie odgłosów jest bardzo ważne.

Co ciekawe, będziemy mogli obudzić telewizor i PS5 za pomocą kontrolera DualSense i używać kontrolera DualSense do sterowania telewizorem.