Oprócz samych wrażeń z jazdy, warto zwracać uwagę też na względy praktyczne. W tym czasie warto zerknąć przychylnym okiem na samochody, w których zmieszczą się rodzina wraz z wakacyjnymi bagażami i zagwarantują wysoki komfort i bezpieczeństwo w czasie podróży.

Przestronny van

Volkswagen Caddy BeachVolkswagen Caddy Beach foto: Volkswagen

Van to jedno z pierwszych aut, które przychodzi na myśl, kiedy mówimy o rodzinnych samochodach. Duże, przestronne wnętrze, wysoka kabina i pakowny bagażnik to cechy, z którymi kojarzymy tego typu auta. W vanie kierowcy mogą cieszyć się komfortem wysokiej pozycji za kierownicą, a pasażerowie korzystać ze strefowego sterowania klimatyzacją, która coraz częściej jest standardem w tego typu pojazdach, a także możliwością regulacji położenia każdego z foteli oddzielnie.

Wybierając dużego vana, możemy komfortowo podróżować większą grupą osób. Świetnym wyborem będzie auto posiadające trzy rzędy foteli i może zabrać na raz aż 9 osób. Gdy wyjmiemy ostatni rząd siedzeń, zyskujemy bardzo dużą przestrzeń bagażową, która przyda się, gdy wybieramy się na kemping lub zabieramy ze sobą sprzęt sportowy.

SUV na podróż po bezdrożach

SUV-y to ulubione samochody PolakówSUV-y to ulubione samochody Polaków pixabay.com

Wielu z nas latem chce odpocząć od zgiełku miasta, dlatego wybiera mniej uczęszczane lokalizacje. Aby tam dotrzeć, często musimy przejechać bezdroża. Na taką okazję idealnie sprawdzają się SUVy. Samochody te posiadają napęd na cztery koła, są wyżej zawieszone, dzięki czemu z powodzeniem sprawdzą się na trasach w bardziej urozmaiconym terenie i – podobnie jak VANy – zapewniają wyższą pozycję kierowcy, co poprawia komfort i widoczność.

SUVy to samochody wielofunkcyjne – sprawdzają się w terenie, a jednocześnie zapewniają komfort podróży. – Osoby oczekujące bardzo wysokiego komfortu, mogą zdecydować się na SUVa klasy premium.

Kombi – pakowność i świetne właściwości jezdne

AUDI A6 Avant [C7] 11- 2012 kombi tylny prawyAUDI A6 Avant [C7] 11- 2012 kombi tylny prawy fot. EurotaxGlass


Miłośnicy jazdy niższym samochodem, który lepiej trzyma się drogi, mogą wybrać na wyjazd z rodziną model kombi. Samochody te są bardzo ładowne, a jednocześnie dzięki kształtowi nadwozia i wykorzystanej w nich płycie podłogowej mają dobrą przyczepność i bardzo dobre właściwości jezdne.

Z pewnością docenią to miłośnicy dynamicznej jazdy. Kombi jest zwykle samochodem o bardzo dobrej przyczepności, a jednocześnie pakownym bagażniku. Z kolei przestronne wnętrze zapewnia też wygodę, a komfortowe fotele znakomicie trzymają pasażerów i kierowcę na zakrętach.