Wychowane przez wilki jest opowieścią o dwóch androidach, które mają za zadanie wychowywać ludzkie dzieci na tajemniczej, dziewiczej planecie. Kiedy we wszystko wmiesza się religia, androidy przekonują się, że ludzkie wierzenia są niezwykle trudne do kontrolowania. Co więcej, jest to bardzo niebezpieczne zadanie.

 

Serial składa się z 10 odcinków, a dwa pierwsze wyreżyserował osobiście Ridley Scott. Jest to jego debiut, gdyż nigdy wcześniej nie stawał za kamerą produkcji, serwowanej widzom w odcinkach.

W obsadzie serialu znaleźli się Amanda Collin („Wybawienie”, „Straszna kobieta”), Abubakar Salim („Fortitude”, „Jamestown”), Winta McGrath („Do nieba”, „Moje wakacje z Rudym”), Niamh Algar („The Virtues”), Jordan Loughran („Boss”, „Emerald City”), Matias Varela („Narcos”, „Point Break – na fali”), Felix Jamieson („The Ghost”), Ethan Hazzard („The Long Song”), Aasiya Shah („Z pamiętnika położnej”, „Niezapomniane”), Ivy Wong („Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie”, „Czarownica 2”) i Travis Fimmel („Wikingowie”).