Dzięki nowemu algorytmowi odwzorowania kolorów Google może teraz oferować bardziej żywą mapę obszaru podczas przeglądania w skali globalnej. Technika ta wykorzystuje technologię identyfikacji naturalnych cech na zdjęciach satelitarnych, a następnie analizuje je i przypisuje kolor z modelu kolorów HSV. Oznacza to, że użytkownicy będą mogli na pierwszy rzut oka zobaczyć czapy śnieżne na szczytach gór, błękit jezior, bujną roślinność, itp. Istnieją nawet różne odcienie, dzięki czemu można na przykład z łatwością wizualizować gęstość zieleni w określonym regionie.

Google pracuje również nad aktualizacją map o bardzo szczegółowe informacje o ulicach, które zilustrują kształt i szerokość drogi. Gigant technologiczny zauważył, że możliwość dokładnego zobaczenia, gdzie znajdują się chodniki, przejścia dla pieszych i wysepki dla pieszych, może mieć kluczowe znaczenie dla osób niepełnosprawnych, zwłaszcza że w czasie epidemii, wiele z nich decyduje się na samodzielne wyprawy.

Te nowe, szczegółowe mapy ulic zostaną wprowadzone w Nowym Jorku, San Francisco i Londynie.  W kolejnych miesiącach dołączą do nich kolejne miasta, a także poprawione kolory.