Jak mówi manager zespołu - “będzie to trudna bitwa, a podobne przypadki zdarzają się w kampanii Trumpa bardzo często”.

W kampanii Trumpa wykorzystano hit We Will Rock You. Na platformie społecznościowej Triller zamieszczono spot wyborczy, okraszony muzyką zespołu z Wielkiej Brytanii. Oczywiście bez wcześniejszej zgody muzyków. Mimo licznych próśb, klip nie został usunięty z serwisu. 

Warto przypomnieć, że to nie pierwszy raz, kiedy Trump używa muzyki Queen do ilustracji swoich politycznych poczynań. W 2016 roku, podczas Narodowej Konwencji Republikanów, Trump wszedł na scenę z We are the Champions w tle. Natomiast w październiku ubiegłego roku, film promocyjny, opublikowany na Twiiterze, zilustrowano utworem We Will Rock You.

Wspomniany wyżej Triller, ma duże szanse, żeby zastąpić TikToka, od którego odwrócił się już praktycznie cały świat. Nie ma wątpliwości, że opublikowanie na nim filmu prezydenta Donalda Trumpa, jest wyraźnym znakiem poparcia dla serwisu i ogromną promocją. 

Queen bezskutecznie domaga się zaprzestania użytkowania ich piosenek w kampanii wyborczej Trumpa. Nie udało się także nakłonić właścicieli Trillera, żeby usunęli klip z muzyką zespołu. 

Sztab Trumpa ma dar do podkradania cudzych utworów. W zeszłym roku głośno było o sprawie filmu, opublikowanego na Twitterze, którego podkładem była muzyka wzięta z jednego z filmów o Batmanie. Niedawno na wojnę z ludźmi prezydenta USA ruszył zespół Linkin Park.