W czerwcu dowiedzieliśmy się, że najnowszy rekord odsłon w ciągu 24 godzin należy do koreańskiego girlsbandu Blackpink, który swoim kawałkiem “How You Like That” osiągnął wynik 82,4 mln. Tym samym pobił utrzymujący się od ponad roku rekord zespołu BTS, którego “Boy With Luv” mogło pochwalić się wynikiem 74,6 mln. Ale wiecie co? To jeszcze nie koniec przygody, bo BTS postanowiło się “zemścić” w najlepiej znany dla siebie sposób, a mianowicie… kolejnym wielkim hitem, po którym nie będzie już co zbierać. W taki oto sposób dochodzimy do dnia, kiedy to południowokoreańskie Bangtan Sonyeondan wraca na szczyt, bo jak właśnie oficjalnie potwierdził YouTube, mamy nowy rekord i to jeszcze bardziej imponujący!

Co powiecie na ponad 100 milionów wyświetleń w 24 godziny, a konkretniej 101,1 mln? Taki rezultat udało się osiągnąć teledyskowi do nowego kawałka “Dynamite”, co jest nie tylko nowym rekordem dobowych odsłon, bo to również pierwsze muzyczne wideo, które kiedykolwiek przekroczyło w takich widełkach czasowych 100 mln odsłon. Oczywiście fani BTS nie widzą w tym nic dziwnego, ale trudno nie zauważyć, że to ogromny wzrost z ubiegłorocznego 74,6 mln. A jakby tego było mało, wideo pobiło również rekord najczęściej oglądanej premiery YouTube z wynikiem ponad 3 mln oglądających jednocześnie! 

I mówimy tu o prawdziwych “organicznych” odsłonach, jak bezpośrednie linki, embedy, wyszukiwania czy sekcję Trending, bo przypominamy, że we wrześniu ubiegłego roku serwis skończył z wliczaniem w to płatnych reklam, sztucznie zawyżających wyniki. Pozostaje tylko pytanie, jak długo BTS utrzyma się na szczycie, bo konkurencja nie śpi i z pewnością spróbuje odebrać zespołowi palmę pierwszeństwa, szczególnie że przy takich odsłonach można już na tym nieźle zarobić. “Odważnych” zachęcamy oczywiście do obejrzenia wideo i dołożenia swojej cegiełki do sukcesu młodego bandu :)