Z opublikowanego w weekend raportu korporacyjnego Sony za rok 2020 wynika, że firma zamierza kontynuować strategię wydawania gier na PC.

Będziemy badać możliwość rozszerzenia naszych własnych tytułów na platformę PC, aby promować dalszy wzrost naszej rentowności - czytamy w raporcie.

Sony wcześniej ogłosiło, że nie ma zamiaru postępować jak Microsoft i nie zamierza wydawać gier jednocześnie na PC i PlayStation. Raport sugeruje jednak, że starsze gry, takie jak God of War, Days Gone i Spider-Man, pojawią się na PC. Można wysnuć wniosek, że taki proces będzie zachodził w przypadku wszystkich starzejących się nieco tytułów, wydawanych na konsole Sony.

Jest to doskonały sposób na zarabianiu na nich jeszcze większych pieniędzy. Najlepszym dowodem jest niezwykłe powodzenie Horizon Zero Dawn na Steam. Gra ma już trzy lata, mimo że jest doskonała, to jej świetność na konsolach, przeminęła. Jednak dla posiadaczy PC jest łakomym kąskiem. Mimo fatalnego startu, spowodowanego licznymi błędami, gra sprzedaje się wyśmienicie.

W innym miejscu raportu można znaleźć informację, że na dzień 30 czerwca PS4 osiągnęło 112,1 miliona sztuk sprzedaży w całym okresie eksploatacji - wzrost o około 2 miliony od końca marca. Obecnie jest 113 milionów aktywnych użytkowników PSN miesięcznie, 45 milionów płatnych subskrybentów PS Plus, a PS Now osiągnął 2,2. milionów subskrybentów.