Jak się właśnie dowiedzieliśmy, stacja chce w specjalny sposób uhonorować premierę swojego nowego show zatytułowanego Kraina Lovecrafta, który fani mogą oglądać od połowy sierpnia. A mowa o 3 “pierwszych takich w historii” wydarzeniach VR Lovecraft Country: Sanctum, które przenieść mają nas w wyjątkowy świat inspirowany serialem.

Co ciekawe, setka wybranych influencerów zostanie zaproszona do udziału w evencie, żeby doświadczyć go za pomocą headsetów wirtualnej rzeczywistości Oculus Quest, a fani mogą je oglądać i wpływać na nie za pomocą youtube’owego wydarzenia na żywo. Goście mogą spodziewać się immersyjnych wydarzeń w kinach, escape roomach, specjalnych artystycznych instalacji, zagadek, a nawet koncertu na żywo w wykonaniu niezapowiedzianego jeszcze rapera. Swoich głosów użyczą w wydarzeniu aktorzy znani z serialu, jak Jonathan Majors, Courtney B. Vance i Michael Kenneth Williams.

Biorąc zaś pod uwagę obecną sytuację na świecie, należy się spodziewać, że wszystkie aspekty wydarzenia będą odbywać się wirtualnie i… w sumie należy się z tego cieszyć. Oznaczać to może bowiem, że w przyszłości dostępne będą dla wszystkich osób posiadających odpowiednie zestawy wirtualnej rzeczywistości, dostarczając doświadczenia gdzieś pomiędzy filmem a grą wideo. Wszyscy goście korzystający z headsetów VR będą mogli się ze sobą kontaktować za pomocą platformy VRChat, a oglądający widzowie bezpośrednio wpływać na ich doznania, np. Pomagając w rozwiązywaniu zagadek czy rzucając specjalne “zaklęcia”.

Stworzyliśmy Sanctum jako miejsce do rozszerzenia możliwości tego, co w przyszłości będą potrafiły kina, gry, instalacje, koncerty i wydarzenia - tłumaczy Rama Allen z partnerującego HBO przy tym wydarzeniu The Mill.

Wydarzenie numer 1 zatytułowane Garden of Eden odbędzie się już dziś, a raczej jutro w przypadku naszego czasu, tj. o 4:00 nad ranem w piątek, a kolejne An American Dream i Music of the Cosmos odpowiednio 25 września i 20 października.