Dopiero co mogliśmy zobaczyć pierwszy zwiastun nowego Batmana, który jak zawsze wzbudza wiele emocji - podobnie było przecież, kiedy schedę po Christopherze Nolanie i Christianie Bale’u przejmował Ben Affleck, który wcielił się w rolę Mrocznego Rycerza w Batman v Superman: Świt sprawiedliwości czy Lidze sprawiedliwości. Teraz zaś tytułową rolę powierzono jeszcze młodszemu aktorowi, który na dodatek zasłynął łamaniem serc milionów nastolatek jako wampir Edward ze Zmierzchu. Kiedy na tegorocznej odsłonie DC Fandom, która z powodu pandemii odbywała się online, zaprezentowano jednak pierwszy zwiastun produkcji, emocje nieco opadły, bo okazało się, że reżyser Matt Reeves celuje w interesujący ciężki mroczny klimat detektywistycznej przygody.

 

Robert Pattinson w roli Batmana również zapowiada się ciekawie, a do tego na ekranie zobaczymy jeszcze wiele klasycznych dla batmańskiego uniwersum postaci, jak Catwoman (Zoe Kravitz), Pingwin (Colin Farrell), Człowiek-zagadka (Paul Dano), Jim Gordon (Jeffrey Wright ) czy Alfred (Andy Serkis). Niestety przy okazji prezentacji nie doczekaliśmy się żadnej konkretnej daty premiery, mówiło się jedynie ogólnie o przyszłym roku, a teraz dowiadujemy się, że ta może zostać jeszcze odsunięta w czasie, bo odtwórca głównej roli… ma pozytywny test na obecność Covid-19! W związku z tym zdjęcia do filmu zostały wstrzymany dosłownie kilka dni po tym, jak zostały wznowione w okolicach Londynu. 

Warner Bros. oczywiście nie może i nie ma zamiaru komentować stanu zdrowia konkretnych pracowników, ale udostępniło następujące oświadczenie: - Członek ekipy produkcyjnej The Batman ma pozytywny wynik testu na Covid-19, dlatego przebywa obecnie w izolacji, zgodnie z ustalonymi protokołami. Zdjęcia tymczasowo wstrzymano. Magazyn Vanity Fair, powołując się na swoje wiarygodne źródła, poinformowało, że tą osobą jest odtwórca głównej roli, czyli Robert Pattinson. Przedstawiciel 34-letniego aktora nie zdecydował się jeszcze na komentarz, ale wydaje się, że to tylko kwestia czasu.