Jeśli należycie do osób, które nie wyobrażają sobie życia bez Wiedźmina 3, chociaż od czasu premiery gry minęło już 5 lat, to mamy dla Was świetne wieści. Deweloper poinformował bowiem, że szykuję remaster gry na next-geny, czyli Xboxa Series X i PlayStation 5, a co najważniejsze posiadacze obecnych wersji dostaną stosowną aktualizację zupełnie za darmo. To świetne wieści, bo producenci ostatnio coraz częściej stawiają na płatny upgrade, co oznacza niejednokrotnie konieczność płacenia za grę podwójnie. Jeśli weźmiemy jednak pod uwagę dotychczasową politykę firmy w zakresie DLC, czyli udostępnianie mnóstwa darmowego contentu, to decyzja ta przestaje dziwić.

Darmowy upgrade będzie obejmował grę ze wszystkimi dostępnymi dodatkami oraz DLC i co ciekawe zostanie rozszerzony również na graczy PC. Jeżeli zaś chodzi o wprowadzone zmiany, to CD Projekt Red poinformowało, że należy się spodziewać “graficznych i technicznych ulepszeń, w tym wsparcia dla ray tracingu i skróconych czasów ładowania. Ulepszona wersja będzie dostępna jako samodzielny zakup na PlayStation 5, Xbox Series X i PC, ale tak jak wspomnieliśmy posiadacze obecnie dostępnych wersji mogą liczyć na darmową przesiadkę, tyle że na razie nie wiadomo w jaki sposób upgrade będzie dystrybuowany (może w formie automatycznej aktualizacji?). 

Oczywiście na darmowy upgrade mogą liczyć również osoby, które kupią nową grę studia, czyli Cyberpunk 2077, na obecną generację konsol, co nie jest wcale takie oczywiste w kontekście tego, co dzieje się obecnie na rynku. EA na przykład podniosło ceny części gier na konsole nowej generacji, a posiadacze Control wydanego przez 505 Games będą musieli zapłacić za przesiadkę na next-geny, o ile nie zdecydują się na zakup wersji Ultimate, która dopiero co trafiła na Steam i wciąż nie jest dostępna na konsolach i Epic Games Store. Mówiąc krótko - brawo Redzi!