Oczywiście można tu zadawać sobie pytanie, czy to prawdziwa innowacja, czy może jedynie sztuka dla sztuki, bo duża część użytkowników i tak zakrywa swoje smartfony, szczególnie te droższe, różnego rodzaju etui. Niemniej urządzenie jest bardzo interesujące i z pewnością zwróci na siebie uwagę, bo efekt zmiany kolorów tylnego panelu daje naprawdę piękny efekt - zobaczcie zresztą sami na wideo poniżej. Jeżeli zaś chodzi o magię, która stoi za zmianą kolorów, to mamy do czynienia ze zjawiskiem znanym jako elektrochromizm, czyli zdolnością do odwracalnych zmian optycznych pod wpływem przepływu elektronów - mówiąc krótko, szkło tylnego panelu zmienia kolor po przyłożeniu napięcia.

 

Dokładnie tak samo jak w przypadku prezentowanych od jakiegoś czasu inteligentnych okien, dzięki którym możemy regulować ilość wpadającego do domu światła słonecznego czy ciepła. Vivo postanowiło zminiaturyzować tę technologię, wykorzystując jako element zdobiący smartfon, bo jak wiadomo przy ogromnej obecnie konkurencji na rynku i trudnej sytuacji gospodarczej na całym świecie, każdy czynnik wyróżniający się liczy.

Zaprezentowany na wideo prototyp zdaje się pozwalać jedynie na zmianę kolorów między srebrnym a purpurowo-niebieskim, ale trudno powiedzieć, jak wyglądać będzie to ostatecznie, bo producent nie zdecydował się na ujawnienie żadnych szczegółów. Specyfikacja, data premiery i co najważniejsze... cena, bo technika ta może znacznie ją podbić, pozostają więc tajemnicą.