Dopiero co poznaliśmy Xboxa Series S, przynajmniej oficjalnie, bo jak dobrze wiemy był on bohaterem przecieków od długich miesięcy, a już przychodzimy do Was z kolejnymi informacjami z obozu giganta z Redmond. Microsoft ujawnił bowiem brakujące elementy układanki o nazwie konsole nowej generacji, dzieląc się z nami ceną i datą premiery Xboxa Series X. Tak jak sugerowały przecieki, przedsiębiorstwo wyceniło “najmocniejszą konsolę w historii”, jak najczęściej nazywa ja w swoich materiałach, na 499 USD, co w Polsce przekłada się na 2249 PLN. Mniej więcej takiej kwoty się spodziewaliśmy, więc nie ma tu zaskoczenia, ale zaskoczeniem jest z pewnością fakt, że…

... konsolę będziemy mogli kupić w ramach abonamentu Xbox All Access, również w naszym kraju (w sieci Media Expert)! A konkretniej konsole, bo opcja dostępna jest dla obu wariantów - mówiąc krótko, podpisujemy umowę i zobowiązujemy się przez 2 lata co miesiąc płacić stałą kwotę, zupełnie jak w przypadku abonamentu na telefon. W przypadku Xboxa Series S to 99 PLN miesięcznie, a jeśli zdecydujemy się na mocniejszy wariant, to opłata wzrasta - polski oddział Xboxa nie podał jeszcze o ile, ale w przypadku dolarów różnica wynosi 10 USD, więc naszym zdaniem należy spodziewać się czegoś w granicach 119-139 PLN. 

Ceny Xbox Series X i Series S w PolsceCeny Xbox Series X i Series S w Polsce Microsoft

Warto jednak pamiętać, że poza urządzeniem dostajemy również abonamenty Xbox Game Pass oraz Xbox Live. Przy okazji dowiedzieliśmy się też o pewnych zmianach w tej pierwszej usłudze, która w ramach współpracy z Electronic Arts oferować będzie również 60 popularnych gier Elektroników. Dzięki temu abonenci Xbox Game Pass Ultimate będą mogli cieszyć się EA Play na Xbox One, Xbox Series S i Xbox Series X, a abonenci Xbox Game Pass na PC mogą korzystać z EA Play na Windows 10. A co z grami dostępnymi na starcie poza abonamentem? Microsoft wymienia tu Assassin’s Creed Valhalla, Gears Tactics, The Falconeer, Yakuza: Like a Dragon, Tetris Effect: Connected, a także gry debiutujące przed konsolą, jak Dirt 5, Watch Dogs: Legion, Fortnite, NBA 2K21, The Witcher 3: Wild Hunt, Control, Doom Eternal i Marvel’s Avengers oraz po niej, jak Call of Duty: Black Ops Cold War i Cyberpunk 2077.