Jak na razie, Isar Aerospace rozpoczęło produkcję swojej rakiety nośnej Spectrum. Wedle poczynionych planów, powinna ona być gotowa pod koniec przyszłego roku. Wynika z tego, że niemieccy biznesmani, bardzo poważnie myślą o wejściu w rywalizację o kosmiczny tort i wykrojenie z niego jak największego kawałka.

Chcemy zbudować europejskiego odpowiednika SpaceX, prywatną firmę do budowy rakiet kosmicznych. Ta wizja zaczyna się teraz - powiedział Daniel Metzler, dyrektor generalny Isar Aerospace.

Docelowo, rakiety Spectrum mają być stosowane do wynoszenia w przestrzeń kosmiczną satelit o masie nie większej niż jedna tona. Jeśli wszystko dojdzie do szczęśliwego finału, to będzie to druga europejska rakieta, obok Ariane, zdolna wynosić w kosmos satelity.

Już w tej chwili, w potężnej hali, należącej do Isar Aerospace Technologies, zainstalowano trzy potężne drukarki 3D, których zadaniem jest drukowanie podzespołów, niezbędnych do powstania pierwszych trzech rakiet. Każda z nich ma mieć 27 metrów długości.

Co do źródeł finansowania tego ambitnego projektu, to wiadomo, że powstał częściowo dzięki wsparciu Airbusa i Susanne Klatten.