W badaniu przeprowadzonym na aktorach z Wielkiej Brytanii lub mających z nią jakieś związki rodzinne, wyniki AI Casting wskazują na trzech aktorów, którzy najlepiej sprawdziliby się w tej roli: Henry Cavill z wynikiem 92,3 proc, Richard Armitage: 92 proc. i Idris Elba: 90,9 proc. Program przeanalizował atrybuty różnych aktorów i porównał je z cechami Bonda, dzięki czemu miał ocenić, kto najlepiej sprawdzi się w roli agenta 007.

Z pewnością na wybór komputerowego jury miało miejsce pochodzenie Cavilla, a także doświadczenie filmowe. Grał w Mission: Impossible: Fallout u boku Toma Cruise'a. I otarł się już o rolę Bonda. Był jednym z kandydatów do tej roli w Casino Royale.

Ciekawostką jest fakt, że po rozszerzeniu zakresu poszukiwań poza Wyspy, wytypowany został Karl Urban, zdobywając w AI Casting aż 96 proc. 

Poszukiwania trwają, ponieważ Nie czas umierać (No Time to Die) ma być ostatnim filmem, w którym Daniel Craig wcieli się w rolę 007. Polska premiera tego widowiska została zaplanowana na 20 listopada.