Na czym polega catering pudełkowy?

Zacznijmy od podstaw - Created with love oferuje kilka rodzajów diet m. in.:

- Dietę spersonalizowaną - dla osób chcących osiągnąć konkretne cele;

- Dietę sportową;

- Dietę Ketogeniczną;

- Dietę wege+fish;

- Dietę pudełkową premium - czyli tą którą właśnie testujemy - w której możemy wykluczyć składniki, których nie lubimy, a zespół Create with love zastąpi je innymi;

Ponieważ nie potrzebuję wykluczać żadnych specjalnych składników ze swojej diety, nie prowadzę też specjalnie aktywnego trybu życia, oraz nie chciałam za bardzo stracić na wadze, wybrałam dietę premium 2000 kcal.

Dieta pudełkowaDieta pudełkowa Michał Grabacki

Około godz. 19:00 przed moimi drzwiami stanęła papierowa torba z pięcioma posiłkami zamkniętymi szczelnie w ekologicznych opakowaniach. To co pierwsze rzuciło mi się w oczy to pięknie przygotowane menu na cały dzień oraz przejrzyście opisane pudełka. Na każdym znajduje się naklejka z informacją o rodzaju posiłku (śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja) oraz sugestią czy danie należy zjeść na zimno czy też podgrzać je w całości lub częściowo. O ile w większości przypadków było to intuicyjne, to w kilku taka notatka była bardzo pomocna. To całkiem ważne, bo wiele dostępnych na rynku diet pudełkowych nie stosuje takiego rozwiązania. A paradoksalnie, czasami domyślanie się, czy takie paszteciki je się na zimno czy ciepło nie jest proste.

Bardzo spodobało mi się również podejście Created with love do ekologii. Oferują oni dwa typy pudełek: zwykłe - plastikowe i ekologiczne z celulozy, których rozkład w odpowiednich warunkach trwa tylko 12 tygodni. Nawet jeśli jednak wybierzemy zwykłą “nieekologiczną” wersję, możemy pudełka zatrzymać i zostawić je w torbie przed drzwiami, skąd odbierze je osoba dostarczająca kolejne zamówienie. Takie pudełka są później przekazywane dalej i recyklingowane. 

Pyszne potrawy wprost z pudełkaPyszne potrawy wprost z pudełka Michał Grabacki

Przejdźmy jednak do najważniejszego - jedzenia! Posiłki, które otrzymałam w ogóle nie kojarzą się z dietą; np. gofry z serkiem jagodowym, faszerowane kozią bryndzą ziemniaki czy mussaka z szarpaną wołowiną w sosie barbecue. Trzeba też przyznać, że niektóre propozycje ekipy Create with love były zaskakujące jak np. pasztet z pieczarek i jajek (który skradł moje serce i żołądek) czy indyk w cieście kokosowym z chutney’em z ananasa i czerwonej cebuli. Dieta jest bardzo różnorodna i ciężko się nią znudzić. Niesamowitą przyjemność sprawiało mi zaglądanie do kolejnej torby i odkrywanie nowych posiłków, a później i smaków, ponieważ w większości były dla mnie nowością. Wiele z nas je również oczami, a tutaj potrawy potrafią takżę i im sprawdzić radość. Niektóre dania wyglądają jak z dobrej restauracji i kusza samym wyglądem. Oczywiście porcje mogą wydawać się na zdjęciach małe, ale pamiętajmy, że w tego typu diecie jemy pięć posiłków dziennie. O tym zresztą za moment. 

 Czy dietą pudełkową  można się najeść?

 Tak! Przyznam się szczerze, że nie spodziewałam się tak sporych posiłków. Nawet te, które w pudełkach wyglądają niepozornie, są tak sycące, że niektórych dań nie byłam w stanie zjeść w całości. O uczuciu głodu nie może być mowy. 5 posiłków spożywanych co 2,5-3 godziny, sprawiło, że przez cały dzień czułam się najedzona i nie miałam potrzeby sięgać po dodatkowe przekąski.

Dieta pudełkowa premium od Created with loveDieta pudełkowa premium od Created with love Michał Grabacki

I chyba najważniejsze pytanie: Czy dieta pudełkowa jest smaczna?

 Posiłki Created with love nie tylko niesamowicie wyglądają, ale i smakują. Sama nigdy nie wpadłabym na połączenia niektórych smaków i choć do niektórych podchodziłem z pewnym dystansem, po pierwszym niepewnym kęsie szybko okazywało się, że są naprawdę przepyszne. Oczywiście, jak mawiali Rzymianie “ de gustibus non est disputandum” - o gustach się nie dyskutuje. Przez te kilka dni zdarzyły się potrawy gorsze, ale to kwestia bardziej upodobań co do niektórych smaków niż kwestia samego menu. Twórcy diety zresztą podeszli do całości stosunkowo ostrożnie, tak że nie ma tutaj większej szansy, że trafimy na coś tak nietypowego co mogłoby nas odrzucić (np: wyjątkowo ostrych potraw, albo sosów na bazie specyficznych produktów, których nie każdy lubi). 

 Dla kogo jest taka dieta?

 Zdecydowanie nie tylko dla osób, które chcą schudnąć i tych, którzy chcą odżywiać się zdrowo. Przede wszystkim jest to wygodne! Więc z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że to dieta dla każdego kto ceni czas i nie lubi monotonii. Codziennie czeka na nas 5 starannie przygotowanych i różnorodnych posiłków, dzięki którym możemy zaoszczędzić mnóstwo czasu, zabrać je prosto do pracy i odgrzać a nasza dieta będzie przygotowana przez dietetyków, dostosowana do naszych potrzeb, zbilansowana i niezwykle kolorowa.

Dieta pudełkowa premium od Created with loveDieta pudełkowa premium od Created with love Michał Grabacki

Po przygodzie z Create with love, z dietą pudełkową na pewno zostanę na dłużej i wydaje mi się, że ciężko będzie mi wrócić do samodzielnego gotowania ;-)