Według agencji Reuters, Microsoft ostrzegł firmę zajmującą się strategią kampanii i komunikacją o nazwie SKDKnickerbocker, że jej pracownicy byli celem ataków przy użyciu różnych technik phishingowych, aby próbować infiltrować sieć firmy.

Ataki miały miejsce w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, ale osoba zaznajomiona z tą sprawą powiedziała, że ??próby się nie powiodły, dodając, że sieci firmy „są dobrze chronione, więc nie doszło do włamania”.

Na podstawie analizy zastosowanych technik hakerskich i infrastruktury sieciowej, Microsoft zidentyfikował tę samą grupę, która stała za atakiem na DNC w 2016 roku, w wyniku którego wyciekły e-maile od pracowników Hilary Clinton. Uważa się, że osławiony Fancy Bear, występujący pod kilkoma pseudonimami, działa na polecenie rosyjskiej agencji wywiadu wojskowego.

W zeszłorocznym raporcie byłego specjalnego radcy Roberta Muellera i senackiej komisji wywiadowczej stwierdzono, że ugrupowania związane z rządem rosyjskim ingerowały w proces wyborczy w 2016 roku.

Giganci technologiczni i agencje amerykańskie spodziewają się w tym roku prób ingerencji w wybory ze strony wspieranych przez Rosję ugrupowań i przygotowują się na trudną bitwę. Facebook twierdzi, że pracuje nad „obszarami bezpieczeństwa wyborów” od 2018 roku.