Fotografie są przeznaczone dla misji Marsian Moons Exploration (MMX). Kamery wyniesione w kosmos będą regularnie robić zdjęcia i częściowo przesyłać je na Ziemię. Oryginały maja być przechowywane w kapsule zwrotnej, która powróci na Ziemię, po wykonaniu zadania.

Oczekuje się, że statek kosmiczny MMX wystartuje w 2024, a na Marsa dotrze rok później. Wspomniana wyżej kapsuła transportująca zdjęcia, minie się z nim gdzieś na trasie. Jednak uzyskane zdjęcia, zarówno te przesyłane, jak i w wysokiej jakości, pozwolą technikom na ziemi lepiej zaplanować lot oraz podejście statku do Czerwonej Planety.

Wygląda na to, że warto poczekać na rezultaty tej misji. MMX powinno nie tylko zapewnić bardzo szczegółowe zdjęcia Marsa z powierzchni, ale także wylądować na Fobosie i zebrać materiał powierzchniowy. Naukowcy mogą dowiedzieć się więcej o przeszłości i teraźniejszości Marsa. Może to być również skarb dla NHK - gigant medialny miałby materiał 8K, którego inni dostawcy telewizyjni nigdy nie mogliby nagrać samodzielnie.