Amerykański koncern motoryzacyjny GMC, specjalizujący się w SUV-ach, pickupach, samochodach dostawczych i ciężarowych, zaprosił właśnie wszystkich zainteresowanych na ujawnienie swojego nowego elektrycznego Hummera, które odbędzie się 20 października. Tego samego dnia ruszą też rezerwacje online, więc jeśli pojazd przypadnie nam do gustu, to będziemy mogli od razu zapisać się na swój egzemplarz. Warto przypomnieć, że pierwotnie wszystko miało być jasne już 20 maja, ale z powodu pandemii koronawirusa producent był zmuszony przesunąć wydarzenie o blisko pół roku.

A wydaje się, że jest na co czekać, bo z krótkich materiałów prasowych wypuszczonych przez GMC w ubiegłym tygodniu można wnioskować, że Hummer EV będzie wyposażony w tzw. tryb kraba, który całkowicie zmienia sposób jego poruszania. Wystarczy przypomnieć sobie, jak poruszają się te skorupiaki, żeby wszystko stało się jasne - nowy samochód najpewniej poruszać będzie się więc nie tylko do przodu i do tyłu, ale również… po przekątnej, dzięki odpowiedniemu ustawieniu kół. Jakie producent widzi w tym zastosowania? Trudno powiedzieć, ale z pewnością coś ciekawego chodzi mu po głowie i przekonamy się o tym za nieco ponad miesiąc.

Jeśli zaś chodzi o pozostałe szczegóły specyfikacji nowego Hummera, to jego elektryczny silnik ma dostarczyć do 1000 koni mechanicznych mocy i możliwość przyspieszania od 0 do 100 w zaledwie 3 sekundy. Kierowcy będą mieli również możliwość usunięcia jego paneli dachowych, żeby lepiej było widać otoczenie, kiedy wybiorą się na przejażdżkę. Pytanie tylko, czy na rynku jest jeszcze miejsce na luksusowy pojazd tego typu? Szczególnie że będzie musiał zmierzyć się z naprawdę mocnymi konkurentami, jak Tesla Cybertruck i Rivian R1T.