W takim razie najnowsza kampania w serwisie finansowania społecznościowego Kickstarter może wpaść Wam w oko, bo z jednej strony po mistrzowsku uderza w nostalgiczne nuty, z miejsca przywołując wspomnienia, a z drugiej jej autorzy dobrze zdają sobie sprawę, że mamy XXI wiek. A mowa o odtwarzaczu płyt CD o wszystko mówiącej nazwie Long Time No See, który nauczony ogromnym sukcesem odtwarzacza kaset, który święcił triumfy na platformie w ubiegłym roku, też próbuje wrócić do łask użytkowników, “dopakowany” bardziej współczesnymi funkcjonalnościami, np. łącznością Bluetooth 5.0 (tradycyjne złącze 3,5 mm jack również mamy do dyspozycji).  

Design odtwarzacza jest wyraźnie inspirowany pudełkami na płyty CD, co jest oczywistym nawiązaniem do przeszłości i tematu, ale niestety wygląda trochę jak pójście na łatwiznę i zdecydowanie można było się pokusić o coś bardziej stylowego. Niemniej to kwestia gustu, więc nie podlega dyskusji, a dodam jeszcze tylko, że urządzenie jest dostępne w całkowicie przezroczystej obudowie albo półprzezroczystej niebieskiej - obie pozwalają dokładnie obejrzeć wnętrze urządzenia. Poza tym, nie zabrakło tu wskaźnika LED, portu microUSB do ładowania, zintegrowanego magnesu do przyczepienia odtwarzacza do metalowych powierzchni oraz etui z wbudowanym głośnikiem, jeśli akurat nie mamy albo nie chcemy używać słuchawek. 

A teraz najważniejsze, czyli cena naszych nostalgicznych wspomnień z lat dziewięćdziesiątych, która nie jest wcale niska. Żeby otrzymać własny egzemplarz Long Time No See (wysyłki będą realizowane w styczniu przyszłego roku), należy zapłacić ok. 100 USD plus przesyłka, ale najwyraźniej chętnych nie brakuje, bo kampania już jestem sukcesem - twórcy zebrali ponad 38 tysięcy dolarów, oczekując zaledwie 13 tysięcy, a do końca jeszcze 21 dni. Trochę mija się to z ostatnimi danymi, które sugerowały, że płyty CD najmocniej oberwały w czasie pandemii i nawet winyle lepiej się sprzedają, ale najwyraźniej użytkownicy mają zamiar polegać na dotychczasowych kolekcjach. To co, jacyś chętni, aby dołączyć?

KLIKAJCIE TUTAJ!!!