Oczywiście wirtualnie, bo fizyczna premiera Xbox Series X/S została zaplanowana na 10 listopada, niemniej od dziś można zamawiać konsole w przedsprzedaży w 41 państwach na całym świecie, w tym w Polsce. Xboxy dostępne są zarówno w sklepie Microsoft Store, jak i większości dużych sieci, jak Media Expert, X-kom.pl, EURO RTV AGD, Media Markt, Komputronik, NeoNet czy Empik.

Zgodnie z zapowiedziami, Xbox Series X został wyceniony na 2249 PLN, a Xbox Series S na 1349 PLN, a obie konsole można też nabyć w ramach programu Xbox All Access. Mówiąc krótko, podpisujemy umowę i zobowiązujemy się przez 2 lata co miesiąc płacić stałą kwotę, a w zamian dostajemy konsolę i abonamenty Xbox Game Pass Ultimate oraz Xbox Live. W przypadku Xboxa Series S musimy się liczyć z miesięcznym wydatkiem 111 PLN, a w przypadku Xboxa Series X cena rośnie do 148 PLN. 

Biorąc jednak pod uwagę, że w ramach abonamentu do dyspozycji otrzymujemy ponad 100 gier, w tym produkcje od studiów Microsoftu w dniu premiery, oferta wydaje się całkiem atrakcyjna. Szczególnie że jesienią w ramach Xbox Game Pass Ultimate będzie dostępne członkostwo EA Play bez żadnych dodatkowych kosztów, co oznacza jeszcze więcej świetnych produkcji.

Przy okazji poznaliśmy również ceny dodatków akcesoriów do nowych Xboxów - dodatkowy kontroler (biały, czarny lub niebieski) to koszt 269 PLN (Sony liczy sobie 319 PLN, a w zestawie standardowo jest jeden), a akumulator z kablem USB typu C do ładowania 105 PLN.

W niektórych sklepach znaleźć można też zestawy z grą, o czym w przypadku PlayStation 5 mogliśmy zapomnieć, m.in. z Assassin's Creed Valhalla za 2369/2379 PLN (w zależności od sklepu), czy FIFA 21 i Forza Horizon 3 za 2399 PLN. To co, kupujecie?