Do premiery Cyberpunk 2077, czyli jednej z najbardziej wyczekiwanych gier ostatnich lat, pozostało już naprawdę niedużo czasu, bo tytuł zadebiutuje 19 listopada. W związku z tym deweloper zdradza coraz więcej szczegółów i dzieli się kolejnymi materiałami, żeby podtrzymać nasze zainteresowanie i upewnić się, że każdy z nas zakupi swój egzemplarz. Jedną z metod jest seria wydarzeń online zatytułowana Night City Wire, podczas której Redzi opowiadają o swojej nowej grze, a konto marki na Twitterze również nie śpi, codziennie dostarczając nowych screenów i informacji. Dziś dowiedzieliśmy się z kolei, że Cyberpunk 2077 nie będzie tak długi jak Wiedźmin 3, bo wielu graczy nie dotrwało do jego końca - niemniej, ukończenie gry w 100% wciąż będzie wymagające i zajmie dużo czasu. 

Jak wynika z informacji pozyskanych w serwisie HowLongToBeat, średni gracz Wiedźmina 3 spędził na ukończeniu wątku fabularnego ok. 51 godzin, nie ruszając w tym czasie żadnej pobocznej zawartości. Na hardcorowych graczach wynik ten z pewnością nie zrobi większego wrażenia, ale nie da się ukryć, że na skutek ogromnego hype’u, Cyberpunk 2077 przyciągnął również wielu niedzielnych graczy, a oni celują raczej w 5, a nie 50 godzin. I chociaż CD Projekt RED nie podało jeszcze żadnej konkretnej liczby, to śmiało można założyć, że przejście historii Cyberpunk 2077 zajmie nam 40 godzin. I chociaż wymasterowanie gry z pewnością zajmie dużo więcej czasu, bo na ukończenie Wiedźmina 3 potrzebowaliśmy średnio 173 godziny (!), to tłumaczenie Redów jest nieco pokrętne. Być może zespół nie miał czasu na więcej albo wolał się skupić na innych aspektach - tego nie wiemy, ale nie kupujemy zrzucania winy na graczy :)

Przypominamy też, że poznaliśmy już wymagania sprzętowe pecetowej wersji gry, żebyśmy mogli przygotować się na premierę i wyglądają one następująco: 

Minimalne:

System operacyjny: Windows 7 lub Windows 10 (tylko 64-bitowe)

Procesor: Intel Core i5 3570K lub AMD FX-8310

Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 780 (3 GB pamięci) lub AMD Radeon RX 470

RAM: 8 GB

Miejsce na dysku: 70 GB, zalecane SSD

DirectX: w wersji 12

Zalecane:

System operacyjny: Windows 10 (64-bitowy)

Procesor: Intel Core i7-4790 lub AMD Ryzen 3 3200G

Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1060 (6 GB pamięci) lub AMD Radeon R9 Fury

RAM: 12 GB

Miejsce na dysku: 70 GB SSD

DirectX: w wersji 12