Filmy, komiksy, produkcje animowane, albumy, gry wideo, gry planszowe i wiele innych, a teraz jeszcze słuchowiska… fani superbohaterów z pewnością nie mają powodów do narzekania (chociaż ostatni rok mocno wpłynął na kinowe premiery i musieliśmy pogodzić się z kilkoma obsuwami). Na początku tego roku dowiedzieliśmy się bowiem, że Spotify podjęło się współpracy z DC i Warner Bros. w celu stworzenia serii ekskluzywnych narracji z bohaterami uniwersum DC, jak Batman, Superman czy Wonder Woman, ale do dziś nie poznaliśmy żadnych szczegółów odnośnie premiery. 

To się właśnie zmieniło, bo Spotify oficjalnie zapowiedziało pierwszą z serii, a mianowicie Batman Unburied, w której mroczniejszą stronę Bruce’a Wayne’a przedstawi sam David Goyer, które pełni rolę producenta wykonawczego serii. Tego amerykańskiego scenarzysty, producenta, reżysera i autora komiksów nie trzeba chyba w branży przedstawiać, bo pracował przy takich blockbusterach jak trylogia Mrocznego Rycerza od Christophera Nolana, Człowiek ze Stali, Sandman czy Foundation, a do tego odpowiadał za scenariusze w popularnych grach z serii Call of Duty, a mianowicie Black Ops i Black Ops II. 

Jak czytamy w jego oświadczeniu po ogłoszeniu Spotify:

Jestem fanem narracyjnych podcastów już od dłuższego czasu i szukałem odpowiedniej historii - powrót do Batmana wydaje się idealną okazją. Będziemy wykorzystywać unikatowe zalety audio do zagłębienia się w sylwetki najbardziej koszmarnych członków Galerii Łotrów Mrocznego Rycerza. Niestety na ten moment możemy się tylko domyślać, o co mu chodzi, bo po tych krótkich ogłoszeniach obie strony znowu nabrały wody w usta - wiemy tylko, że podcasty będą ekskluzywne dla Spotify, a ich debiut zaplanowany został na 2021 rok.