I chociaż gry Call of Duty zawsze były bezwstydnie pazerne na przestrzeń na dysku, to Modern Warfare już na starcie przebijał największą konkurencję. Do zainstalowania potrzebowało 175 GB, przewyższając wymagania wcześniejszego rekordzisty Red Dead Redemption 2 (150 GB).

Wydaje się, że sednem problemu jest to, że Call of Duty: Modern Warfare to zasadniczo trzy gry: kampania dla jednego gracza, kooperacyjny tryb Special Ops i tryb bitewny online Warzone.

Gracze konsolowi mają większą kontrolę nad rozmiarami instalacji, ponieważ mogą odinstalować niektóre tryby. Jednak wersje PC, najnowszych odsłon Call of Duty są powiązane z programem uruchamiającym Battle.net Blizzarda.

Dodatkowym problemem są niekończące się poprawki, które zmuszają graczy do pobierania gigantycznych plików, wciąż powiększających ilość danych magazynowanych na dysku.

A Call of Duty: Black Ops Cold War tuż za rogiem i jestem bardzo ciekawy, jak Raven Software i Treyarch poradzą sobie z tym zagadnieniem. Oburzenie graczy jest naprawdę duże i na forach aż huczy od krytyki.