Oczywiście można dywagować nad sensem takiego starcia, bo przecież wiadomo, że walki mężczyzn z kobietami nie wejdą na stałe do kanonu mieszanych sztuk walki, a część osób z pewnością uzna, że w ogóle nie powinny się odbywać, ale przynajmniej jedna została już zaplanowana. Właśnie dowiedzieliśmy się bowiem, że 30 października podczas gali South Battle 5 dojdzie do starcia Magdalena Kasprzyk vs Radosław Dzięgiel rozgrywanego w formule K1 (walki na zmodyfikowanych zasadach japońskiego kick-boxingu). Co więcej, walka odbędzie się z inicjatywy zawodniczki, która forsowała taki pomysł u włodarzy federacji, a ci w końcu ulegli.

Jak tłumaczy Mateusz Wójcik, właściciel marki Giorre, która jest jednym ze sponsorów gali, w wypowiedzi dla serwisu mma.pl:

Przełamujemy stereotypy. Kobiety z powodzeniem rywalizują z mężczyznami na wielu płaszczyznach codziennego życia, w tym na płaszczyźnie zawodowej, a w wielu dziedzinach biją nas na głowę. Dlaczego więc nie miałyby rywalizować z mężczyznami w sporcie? Tym bardziej że w wielu dyscyplinach nie mają sobie równych. Sam też jestem miłośnikiem sportów walki, więc jak tylko pojawiło się wyzwanie Magdaleny, to nie zastanawialiśmy się ani chwili.

I choć Magdalena Kasprzyk zapewnia, że dla niej nie będzie to nic dziwnego, bo na co dzień trenuje i sparuje z mężczyznami, to jednak trudno uwierzyć, że Radosław Dzięgiel nie miał tu żadnych oporów, mówimy przecież o biciu - sportowym, ale zawsze - kobiety! Ten utrzymuje jednak, że traktuje to starcie jak kolejne zawodowe wyzwanie:

Na pewno nie lekceważę przeciwniczki, a już na pewno nie dlatego, że jest kobietą.
Kiedy otrzymałem propozycję walki z Magdą sporo się nad tym zastanawiałem. Uznałem jednak, że obojętnie jakiej decyzji nie podejmę, to może ona zostać źle odebrana. Natomiast jako sportowiec wiem, że odmówienie tej walki, byłoby brakiem szacunku dla mojej rywalki jako dla sportowca. A na brak szacunku w sporcie nie ma miejsca. Do gali zostało kilkanaście dni, ciężko przepracowuję treningi i czekam na to widowisko. Jestem bardzo zmotywowany i pozytywnie nastawiony - mówi w wywiadzie dla mma.pl.

A co Wy o tym sądzicie? Będziecie oglądać?