Sony poinformowało bowiem, że w dniu premiery, tj. 12 lub 19 listopada, w zależności od rynku, nie należy szukać konsol PlayStation 5 w sklepach stacjonarnych, bo ich tam nie będzie i sprzedaż będzie prowadzona jedynie online. A jak dobrze wiemy, w wielu miejscach na świecie oznacza to brak dostępności konsol w dniu premiery, bo wszystkie egzemplarze rozeszły się w przedsprzedaży i nie pomógł tu nawet tzw. drugi rzut od Sony. Jeśli połączymy to z informację, że Sony nie planuje stacjonarnej sprzedaży PS5 - teoretycznie z powodu pandemii koronawirusa i kierując się bezpieczeństwem fanów i sprzedawców - to może okazać się, że wspomniane dodatkowe konsole w przedsprzedaży, to po prostu egzemplarze, które miały trafić do sklepów stacjonarnych.

To jednak tylko nasze domysły i oficjalne stanowisko Sony wygląda następująco: - Proszę, nie planujcie rozbijania obozów albo ustawiania się w kolejkach przed sklepami stacjonarnymi w nadziei na znalezienie wolnych egzemplarzy PlayStation 5. Bądźcie bezpieczni, zostańcie w domu i złóżcie zamówienie online. (...) Wszystkie konsole PlayStation 5, 12 listopada albo 19 listopada, w zależności od regionu, będą sprzedawane tylko w sieci. Żadnych egzemplarzy nie będzie dostępnych w sklepach stacjonarnych - możemy przeczytać w twitterowych wpisach. My ze swojej strony chcemy także dodać, że jeśli złożyliście zamówienie przedpremierowe z opcją odbioru sprzętu w sklepie, to warto upewnić się, że taka opcja ciągle działa, bo w związku z obowiązującymi w Polsce od soboty nowymi obostrzeniami, część sklepów, tj. te działające w centrach handlowych, musiały się tymczasowo zamknąć. 

Warto też wspomnieć, że w sieci w weekend pojawiły się pewne niepokojące doniesienia na temat konsol PlayStation 5, a mianowicie sugerujące, że część osób może nie dostać swojego egzemplarza na dzień premiery, bo partia przeznaczona na polski rynek miała mieć jakiś problem z płytą główną. Niestety są to nieoficjalne informacje, których nie udało się zweryfikować, ale ziarno niepewności zostało zasiane i z pewnością będziemy się zastanawiać, czy wszystko jest w porządku, nawet jeśli dostaniemy swoje PS5. A tak pewnie będzie, bo sklep Media Markt potwierdził dziś oficjalnie, że ma swoje egzemplarze na magazynie i wszyscy klienci, którzy złożyli preorder, dostaną swoją konsolę na czas. A co z osobami, które nie złożyły zamówienia przedpremierowego? Niestety nie mamy dobrych wieści, bo wiele wskazuje na to, że kolejny rzut konsol może pojawić się dopiero po nowym roku.