Inwestycja w kryptowaluty chyba nigdy nie była tak łatwa i dostępna dla wszystkich jak obecnie, bo zgodnie ze swoimi zapowiedziami z października, PayPal ogłosił, że jego użytkownicy w Stanach Zjednoczonych mogą już kupować, przechowywać i sprzedawać kryptowaluty bezpośrednio ze swoich kont. I nie mówimy tu tylko o najpopularniejszym Bitcoinie, ale i innych walutach, jak Ethereum, Bitcoin Cash oraz Litecoin. Żeby zacząć swoją przygodę wystarczy tylko zalogować się do swojego konta i postępować zgodnie ze wskazówkami na ekranie - cały proces został naprawdę dobrze wytłumaczony i większość użytkowników powinna sobie z nim poradzić.

Jak jednak łatwo się domyślić, nie ma nic za darmo, dlatego PayPal pobiera 0,5 USD opłaty od każdej transakcji do 24,99 USD, 2,3% od każdej transakcji między 25 a 100 USD, 2% od takiej pomiędzy 100,01 a 200 USD, 1,8% od transakcji pomiędzy 200,01 i 1000 USD oraz 1,5% od transakcji powyżej tej ostatniej kwoty. Co jednak ważne, nie ma żadnych opłat za przechowywanie kryptowalut na koncie, a ze względu na wzmożone zainteresowanie klientów limit tygodniowych zakupów kryptowalut został ustanowiony na poziomie 20 tysięcy dolarów.

Co ciekawe, PayPal nie zdecydował się z tej okazji na żadne oświadczenie prasowe i musi nam wystarczyć wpis na Twitterze. Czyżby dlatego, że poza kupowaniem, trzymaniem i sprzedawaniem kryptowalut niewiele można z ich udziałem zrobić za pomocą konta PayPal? Dla przykładu nie można używać kryptowaluty do płatności, przelewów pieniędzy na inne konto PayPal, a zgromadzonych kryptowalut nie można przelać na inne konta bankowe. Mówiąc krótko, usługa jest wciąż w powijakach i pozostaje mieć nadzieję, że znacząco się rozwinie zanim dotrze do Europy.