W naszej kuchni zagościły naczynia kuchenne z linii Valdinox Expert, czyli mercedesy w swojej klasie. Jest to  nowoczesna, funkcjonalna linia naczyń kuchennych, która pozwala czerpać przyjemność z gotowania i cieszyć się walorami smakowymi potraw. W jej skład wchodzą garnki, rondle oraz patelnie.

 

Naczynia Valdinox urzekły nas kilkoma zaletami, których nie były w stanie dać mi łącznie konkurencyjne rozwiązania. Można tu wymienić design, funkcjonalność, rozwiązania oraz oczywiście użyte technologie.

Garnki ValdinoxGarnki Valdinox Magdalena Żołyńska

Zacznijmy od elementów widocznych od razu po wyjęciu z pudełka, a które docenicie w trakcie użytkowania.

Przede wszystkim – silikonowe wykończenia uchwytów garnków. Dzięki nim możecie zapomnieć o nagrzanych uchwytach i łapaniu garnka w rękawicach lub przez ścierkę. Rozwiązanie to zapewnia wielką wygodę i bezpieczeństwo. A przy okazji garnki wyglądają dużo ciekawiej, niż te standardowe.

Dokładnie tak samo ma się sprawa uchwytów pokrywek. One także zostały wykonane z silikonu, a więc temperatura im nie straszna. Na dodatek, w każdym z nich znajduje się wgłębienie. Nie wynika ono z oszczędzaniu na materiale, a ma całkiem praktyczne zastosowanie. Wydawałoby się, że tak oczywiste, że każdy powinien je mieć, ale jednak nie ma. Z pewnością nie raz jesteście w sytuacji, kiedy trzeba odłożyć gdzieś łyżkę lub chochelkę i nie ma nic pod ręką i zaczynają się kombinacje. Dzięki temu wgłębieniu, problem znika raz na zawsze. Da się w nim spokojnie usadowić każdą łyżkę i chochlę. Nie spada i jest pod ręką, a ponieważ nie wystaje poza obrys pokrywki, nie nagrzewa się.

Praktyczne wgłębienie na łyżkę. Garnek ValdinoxPraktyczne wgłębienie na łyżkę. Garnek Valdinox Magdalena Żołyńska

Pozostajemy jeszcze w temacie silikonu. I w sumie pokrywek także, bowiem każda z nich ma ranty wykonane z elastycznego silikonu. Jak się pewnie domyślacie, znakomicie dzięki temu przylegają do garnka, zapewniając maksymalną szczelność, ale jednocześnie nie przysysają się, dzięki czemu łatwo je podnosić. Szczelność wpływa na szybkość gotowania oraz jakość potraw oraz zapobiega przypadkowym poparzeniom. Producent zadbał o wyposażenie rantów w specjalne ujście na parę, sprawiające że gotująca się pod przykryciem zupa nie wykipi nam na kuchenkę.

Podsumowując ostatecznie zastosowanie silikonu, warto dodać, że ten materiał w uchwytach garnków oraz pokrywek zapobiega również wyślizgiwaniu się z mokrych rąk.

Kolekcja Valdinox Expert to naczynia wytwarzane z wykorzystaniem metody ciśnieniowej die-cast. Jest to technologia wykonywania przedmiotów za pomocą wypełniania pod dużym ciśnieniem form ciekłym metalem. Gwarantuje to równą grubość naczyń w każdym miejscu a także ich zwiększoną wytrzymałość. Grube ścianki (2,5 mm) i dno naczyń (4,5 mm) zapobiegają odkształcaniu, zapewniają równomierne rozprowadzanie ciepła, energooszczędność oraz doskonałe warunki do przygotowania potraw. Konstrukcja garnków i patelni Valdinox gwarantuje pełną funkcjonalność w kuchni i ułatwia gotowanie. Potrawy nie przypalają się, nie przywierają, a po skończonej pracy łatwo je wyczyścisz.

Rondel ValdinoxRondel Valdinox Magdalena Żołyńska

Garnki Valdinox są lekkie. Oznacza to łatwość manewrowania nimi na kuchence - nawet jedną ręką. Nie mylić z prostymi blaszanymi naczyniami, które dostaniecie w każdym markecie. Metal, z którego je wykonano, doskonale przewodzi ciepło. Znika w związku z tym problem z oczekiwaniem na zagotowanie się wody, podgrzanie potrawy lub odpowiednie rozgrzanie składników. Zagotowanie wody na makaron lub podgrzewanie zupy to łatwizna.

Powłoka nieprzywierająca IlagPowłoka nieprzywierająca Ilag Krzysztof Żołyński

Oczywistą oczywistością jest fakt, że skrócenie czasu podgrzewania zawartości naczyń, wpływa na oszczędność energii. Mamy więc kolejny atut naczyń Valdinox.

Każdy garnek i patelnia Valdinox jest od wewnątrz pokryty nieprzywierającą powłoką. Jest to 3-warstwowa szwajcarska powłoka nieprzywieralna Illag Premium. Sprawdza się ona znakomicie w czasie gotowania i smażenia. Naprawdę nic nie przywiera, a dzięki temu można używać minimalnych ilości tłuszczu. W ten sposób bezpiecznie przygotujemy składniki potraw albo całe potrawy jednogarnkowe. Odetchniecie z ulgą, bo odpada stresujące doglądanie czy nic się nie przypala. Ale uważajcie z metalowymi widelcami, łyżkami, itd. Mogą narobić zniszczeń. Najlepiej przestawić się na plastik, drewno lub silikon.

Smażenie na tej powłoce jajecznicy to bajka! Sama zeskakuje na talerz!

Jajecznica na patelni Valdinox ExpertJajecznica na patelni Valdinox Expert Krzysztof Żołyński

Jajecznica na patelni Valdinox ExpertJajecznica na patelni Valdinox Expert Krzysztof Żołyński

Jajecznica na patelni Valdinox ExpertJajecznica na patelni Valdinox Expert Krzysztof Żołyński

Wspominałem już o tym, że garnki i patelnie Valdinox nadają się do używania na wszystkich rodzajach kuchenek – od gazu, poprzez elektryczne, a na indukcji kończąc. Nie ma więc znaczenia, co aktualnie macie w swojej kuchni, albo co kupicie po remoncie albo przeprowadzce. Garnki już macie!

Teraz uważajcie! Wiem, że może zabrzmię jak sprzedawca z telezakupów, ale trudno, bo warto! Garnków Expert można używać również do zapiekania w piekarnikach! Są tam bezpieczne do 230 stopni. Oznacza to tyle, że koniec z przekładaniem potraw i furą brudnych naczyń. Nawet bardziej skomplikowane potrawy przygotujecie wykorzystując tylko jeden garnek.

Patelnia ValdinoxPatelnia Valdinox Magdalena Żołyńska

A skoro pojawił się temat mycia… Powłoka nieprzywieralna Illag Premium sprawia, że mycie jest równie przyjemne co gotowanie i smażenie. Myślę, że nie jestem odosobnionym przypadkiem faceta, którego mycie garów, boli bardziej niż najgorsze rany odniesione w boju. Ogłaszam więc, że mycie Valdinoxów jest ok, ale pamiętajcie, że musicie myć je ręcznie, bo zmywarka niestety masakruje tę powłokę, podobnie zresztą, jak wiele innych.

Garnek ValdinoxGarnek Valdinox Magdalena Żołyńska

Gotowanie traktujemy w domu jak zabawę, sposób na spędzanie czasu i sprawianie sobie przyjemności. Dlatego wybór garnków był ważną decyzją. Po naradzie mieliśmy kilka niepewności, po dwóch miesiącach bezustannego użytkowania, nie ma ich wcale. Z kuchni wyleciały wszystkie inne garnki i patelnie. Nie wytrzymują porównania. Kolekcję Valdinox będziemy rozbudowywać.

Wszystko spływa po naczyniach kuchennych ValdinoxWszystko spływa po naczyniach kuchennych Valdinox Krzysztof Żołyński

Valdinox to polska marka, która oferuje praktyczne, a jednocześnie bardzo nowoczesne naczynia. Garnki i patelnie Valdinox prezentują się bardzo stylowo i doskonale się sprawują. Nie ważne jaką masz kuchenkę, albo czy planujesz jej wymianę w przyszłości. Zestaw garnków przetrzyma każdą zmianę, bo nadaje się do wszystkich rodzajów kuchenek. Dzięki powłoce nieprzywierającej znakomicie się w nich gotuje i smaży, posiadają wiele praktycznych rozwiązań, a dania w nich przygotowane są zawsze smaczne.