Zawsze chcieliście się przekonać, jak to jest mieć pod sobą Harleya, ale na przeszkodzie stawały koszty zakupu motocykla? W takim razie tym razem będzie łatwiej, chociaż nie oznacza to wcale, że łatwo, bo najdroższy wariant kosztuje aż 5 tysięcy dolarów! Tak, wciąż mówimy o rowerach, które producent kieruje do osób szukających opcji transportu do miasta i rekreacyjnych rowerzystów, na początek amerykańskich i niemieckich, ale w tym drugim przypadku nie powinno być żadnych problemów z importem. Zacznijmy od tego, że projekty są inspirowane najstarszym znanym motocyklem Harley, czyli Serial Number One, co fani motoryzacji z pewnością docenią.

 

Najtańszy jest model MOSH/CTY, wyceniony na 3399 USD i wyposażony w silnik 250W, który oferuje maksymalną prędkość na poziomie 25 km/h. Za pomocą specjalnych kontrolek przy kierownicy możemy też zmieniać tryb na klasyczny albo wybrać spośród kilku stylów jazdy, włączyć światła. Wymienialna bateria o mocy 529 Wh pozwala zaś na przejechanie od 56 do 168 kilometrów,a  producent wprowadzić ma takie jednostki do sprzedaży, żebyśmy mogli wyposażyć się w dodatkową. Dzięki aluminiowej ramie udało się ograniczyć wagę roweru do 21 kg, a zastosowane 27,5-calowe koło powinny pozwolić na naprawdę komfortową jazdę. 

Następny w kolejce jest RUSH/CTY wyceniony na 4399 USD, który ma taki sam silnik, ale jego zasięg spada do 48-144 km w zależności od terenu. W tym przypadku możemy jednak liczyć na wyświetlacz TFT, który oferuje wgląd w tryb jazdy, aktualną prędkość, drogomierz, poziom naładowania, statuś świateł i inne przydane informacje. Do tego znalazło się miejsce do przechowywania o wielkości 206 x 43 x 70 mm, gdzie zmieścimy kilka drobiazgów. Trzecia propozycja to model to również RUSH/CTY, ale wyceniony na 4499 USD z większą baterią 706 Wh, która pozwala na przejechanie nawet 185 kilometrów. Co więcej, pozostałe wyposażenie jest również bogatsze, stąd różnica w cenie. Modelem flagowym będzie zaś RUSH/CTY Speed wyceniony na 4999 USD, które pod względem wyposażenia nie różni się wybitnie od pozostałych wariantów, ale jego prędkość wzrosła do 45 km/h, a do tego jest dostępne w 4 wariantach wielkości ramy.

Wszystkie modele można już zamówić w przedsprzedaży, a ich dostępność spodziewana jest w marcu przyszłego roku. Jacyś chętni na takiego Harleya?